Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 maj 2018 Godzina:
imieniny: Imisława, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Jest praca w kaliskiej Straży Miejskiej

Straż Miejska Kalisza wciąż szuka nowych funkcjonariuszy. Ogłosiła nabór na aplikantów ds. rejonowo-patrolowych. Jakie są wymagania i jak będą wyglądać poszczególne etapy rekrutacji?

Wakaty w kaliskiej straży miejskiej czekają na obsadzenie już co najmniej od roku. Praca w jednostce niestety nie cieszy się dużą popularnością. Kandydaci nie walą drzwiami i oknami. A jeśli już się zgłaszają, do tej służby się nie nadają. Ale Komendant nie traci nadziei, że w końcu pojawią odpowiednie osoby. Straż Miejska Kalisza jest gotowa przyjąć nawet czterech nowych funkcjonariuszy.

Sprawność pod względem fizycznym i psychicznym

Chętni dokumenty aplikacyjne mogą składać do 23 lutego. Podstawowe wymagania to: posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończone 21 lat, korzystanie z pełni praw publicznych, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, nienaganna opinia środowiskowa, sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, prawo jazdy kat. B, znajomość obsługi komputera – znajomość programów Microsoft Office (pakiet biurowy).

- Szukamy ludzi zmotywowanych do pracy w naszej jednostce. Kandydat musi mieć co najmniej 21 lat i średnie wykształcenie, być niekaralny, sprawny fizycznie i dobrze poruszać się w przepisach, które dotyczącą tej służby - mówi Komendant Straży Miejskiej Kalisza, Dariusz Hybś.

Dodatkowe wymagania to: znajomość ustawy o strażach gminnych, podstawowa znajomość aktów prawnych z zakresu prawa samorządowego, miejscowego, prawa o ruchu drogowym, znajomość zagadnień wynikających z postępowania w sprawach o wykroczenia, dobra znajomość topografii miasta Kalisza, upoważnienie do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Ważne są również predyspozycje osobowościowe. Strażnik miejski powinien być odporny na stres, kreatywny, stanowczy, odpowiedzialny, komunikatywny, kulturalny, a także umieć pracować w zespole i dobrze organizować sobie zajęcia.

Test wiedzy i sprawności

Na osoby chcące dostać się do Straży Miejskiej  czeka kilka etapów rekrutacji: test wiedzy o Straży Miejskiej, test z topografii Kalisza, zadania sprawdzające kondycję i sprawność fizyczną czy rozmowa kwalifikacyjna.

Wyłonieni w konkursie strażnicy przez pierwsze  2-3 miesiące będą obserwowani przez kierownictwo Straży Miejskiej. Będą pracować na ulicach Kalisza, w patrolach dwuosobowych, pod ścisłym nadzorem starszych kolegów. Nowo przyjęci funkcjonariusze w tym czasie nie będą chodzić w mundurze. Takie prawo otrzymają, gdy staną się pełnoprawnymi strażnikami miejskimi, czyli przejdą miesięczne szkolenie w Warszawie lub w Gdańsku, po czym zdadzą państwowy egzamin teoretyczny i praktyczny.

Początkujący strażnik miejski może liczyć na wynagrodzenie „trochę powyżej płacy minimalnej”.  Najniższa krajowa w 2018 roku wynosi 2100 zł brutto, czyli ok. 1530 zł do ręki (netto).

Zainteresowani pracą w Straży Miejskiej Kalisza szczegółowe informacje znajdą TUTAJ

AG, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany