Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliska Brewa podwójnie wyróżniona w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2016

Brewa, zajmująca się odnawialnymi źródłami energii, został podwójnie doceniona w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku. Kaliska firma, jako jedna z dziesięciu, została laureatem konkursu głównego. Otrzymała też wyróżnienie za umiejętne korzystanie z funduszy europejskich i nagrodę o wartości 20 000 zł, której część przekaże na cele społeczne. Gala dwunastej edycji konkursu odbyła się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Uczestniczące w konkursie firmy oceniane były nie tylko pod względem perspektywy rozwojowej, ale również społecznej odpowiedzialności i postawy proekologicznej. - Zaangażowanie w konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku" to przejaw naszego docenienia roli mikroprzedsiębiorców w budowaniu sukcesu polskiej gospodarki. To oni są siłą, która - pomimo wielu trudności - rozwija nasz kraj na równi ze znacznie większymi firmami - powiedział Wojciech Adamczyk, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych w Banku Citi Handlowy.

Firma z Brewa z Kalisza zajmuje się odnawialnymi źródłami energii, jedną z ważniejszych i dynamicznie rozwijających się dziedzin nowoczesnej gospodarki.  Buduje elektrownie słoneczne, systemy ładowania samochodów elektrycznych, zarządzaniem i monitoringiem zużycia energii. - Otrzymana nagroda jest podwójnie ważna. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w naszej stosunkowo krótkiej historii. Po drugie musieliśmy przejść aż 2 etapy by znaleźć się w finale i byliśmy ocenieni przez przedstawicieli takich organizacji biznesowych jak Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan czy też PARP - mówi Maciej Borowiak, współwłaściciel i jednocześnie Lider ds. Rozwoju i Marketingu w firmie Brewa. - Zgodnie z naszymi zasadami 1/10 nagrody przeznaczymy na działalność społeczną - dodaje Borowiak.

Do konkursu mogli przystąpić przedsiębiorcy, którzy w 2016 r. zatrudniali mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich przedsiębiorstw nie przekroczył 2 milionów euro. - W tym roku ocenialiśmy potencjał wzrostowy mikrofirm, wprowadzanie nowych produktów, usług, ale również odpowiedzialność wobec klientów, pracowników czy społeczności lokalnej - wyjaśnia Grzegorz Galusek, dyrektor wykonawczy Fundacji Microfinance Centre.

Głównym laureatem tegorocznej edycji konkursu została kreatywna agencja social media Nakatomi. Wszystkie nagrodzone firmy wykazują się odpowiedzialną postawą społeczną, wspierają lokalną społeczność lub wykazują się troską o środowisko naturalne. Konkurs zorganizowała Fundacja Microfinance Centre przy finansowym wsparciu Citi Foundation.

AW, Brewa

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany