Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

Kaliska policja będzie mierzyć przejrzystość przyciemnianych szyb w samochodach

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wzbogaciła się o urządzenie do pomiaru przejrzystości przyciemnianych szyb w samochodach. To pierwszy tego typu sprzęt na stanie kaliskiej jednostki – prezent od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Dyrektor WORD Stanisław Piotrowski i insp. Dariusz Bieniek, komendant policji

W ramach współpracy WORD regularnie doposaża policję w nowoczesny sprzęt kontrolno - pomiarowy. Tym razem do jednostki trafiło kilka urządzeń. Wśród nich m.in. dwa przyrządy AlcoBlow, przeznaczone do mierzenia stanu trzeźwości kierowców. - To dzięki nim dosłownie w ciągu jednej chwili można potwierdzić, czy prowadząca pojazd osoba znajduje się pod działaniem alkoholu. Urządzenia te już potwierdziły swoją skuteczność w służbie, pozwalając policjantom działać sprawniej i skuteczniej – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Oprócz standardowego trybu pracy, który polega na badaniu wydmuchanego powietrza, AlcoBlow posiada także tryb pasywny, który może być wykorzystywany nawet wtedy, gdy osoba badana nie może lub nie chce "dmuchnąć". Wystarczy, że funkcjonariusz skieruje urządzenie do wnętrza pojazdu i może uzyskać wynik.

Komenda wzbogaciła się także o urządzenie do pomiaru przejrzystości przyciemnianych szyb w pojazdach. Jak podkreśla policja, stosowanie przyciemniania niezgodnie z przepisami skutkuje ograniczeniem widoczności, w szczególności w nocy. - Niewielkich rozmiarów przyrząd posłuży mundurowym do zmierzenia współczynnika przepuszczalności światła. To pierwsze tego typu urządzenie na stanie kaliskiej komendy – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

WORD przekazał ponadto aparat fotograficzny, który posłuży policjantom m.in. do przygotowania dokumentacji na miejscu zdarzeń drogowych. Sprzęt z rąk dyrektora Ośrodka Stanisława Piotrowskiego odebrali insp. Dariusz Bieniek, szef kaliskiej jednostki oraz kom. Przemysław Czarnecki, naczelnik drogówki.

MIK, fot. KMP Kalisz

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany