Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 maj 2018 Godzina:
imieniny: Przecława, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliska Temida bez prezesa. Sędziowie nie chcą kierować instytucją?

To już miesiąc bez prezesa. I jak wynika z nieoficjalnych informacji nikt nie pali się do objęcia tej funkcji. Mowa o Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Szefa jednostki i jego zastępcę w lutym odwołał minister sprawiedliwości.

Stanisław Pilarczyk stanowisko stracił 12 lutego br. Dwa dni później Zbigniew Ziobro odwołał także wiceprezesa Sądu Okręgowego w Kaliszu, Jacka Chmurę. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć rozmowy z sędziami pracującymi w Kaliszu, którzy ewentualnie mogliby objąć obie funkcje nie przyniosły efektów. Nikt nie chce stanowiska ze względu na trudną i dwuznaczną sytuację w polskim wymiarze sprawiedliwości? – Fakt, że do tej pory nie ma nowego prezesa oraz jego zastępcy powinien być odpowiedzią na to pytanie – mówi osoba pracująca w sądzie, ale z obawy o stanowisko chce pozostać anonimową. – Sędziowie boją się politycznej łatki.

A wszyscy zastanawiają się, co lepsze – prezes, którym zostanie osoba z grona im znanego, czyli już pracująca w Kaliszu, czy może „przywieziony w teczce”, jeśli nikt na miejscu nie skusi się, by pokierować Sądem Okręgowym?

Oficjalnym powodem odwołania Stanisława Pilarczyka były złe wyniki efektywności działania kaliskiego sądu. Z analizy, którą przeprowadził resort wynika, że placówka zajęła 38. miejsce na 45 możliwych. Według samych sędziów zasady, według których Ministerstwo Sprawiedliwości sformułowało wnioski, budzą wiele wątpliwości. „Treść tego komunikatu budzi nadto poważne wątpliwości, iż rzeczywiście w Ministerstwie Sprawiedliwości dokonano analizy szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy naszych sądów, skoro posłużono się w niej jedynie nieaktualnym wskaźnikiem opanowania wpływu w sprawach cywilnych, jako że dotyczył on I półrocza 2017 roku. Uważamy, że rzetelne dokonywanie takich ocen powinno uwzględniać nie tylko opanowanie wpływu spraw, ale także analizę zmian tego wskaźnika w dłuższej perspektywie, aktualna sytuację kadrową, ilość nieobsadzonych etatów sędziowskich z uwagi na zaniechanie publikacji obwieszczeń przez Ministra Sprawiedliwości i rzeczywiste obciążenie sprawami przypadającymi na poszczególnych sędziów. Z pewnością nie zastąpi takiej oceny posługiwanie się rankingami o bliżej niesprecyzowanych kryteriach” – można przeczytać w uchwale podjętej przez Zgromadzenie Ogóle Sędziów Okręgu Kaliskiego w tym miesiącu.

AW, zdjęcia arch.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany