Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 maj 2018 Godzina:
imieniny: Tomira, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kalisz: tutaj szewc może chodzić bez butów, ale nie bez pracy!

Czym by były nasze ulubione buty bez szewca? Prawdopodobnie materiałem do kosza. Szewc jest zawodem znanym od wieków. Okazuje się, że jest specjalistą szczególnie poszukiwanym do pracy w Kaliszu. Chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby mieć szansę na zatrudnienie w tym fachu? Zobacz!

Czym zajmuje się szewc? 

Szewc zajmuje się przede wszystkim dorabianiem fleków i doklejaniem obcasów, reperowaniem butów, torebek lub pasków i wykonywaniem wszystkich innych zadań przywracających obuwiu funkcje użytkowe. Co więcej, może naprawiać suwaki, rozbijać zbyt ciasne obuwie, wymienić zapiętkę i podeszwę. Dawniej szewc zajmował się również tworzeniem obuwia na zamówienie, obecnie jest to bardzo rzadkie zjawisko, jednak usługa jest bardzo opłacalna, ponieważ dostajemy solidne buty, stworzone zgodnie z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami. Zwykle w zakładach szewskich można również liczyć na profesjonalne wyczyszczenie obuwia, a także zakup środków do pielęgnacji butów wykonanych ze skóry, czy porady w zakresie przechowywania i użytkowania.

Jak zostać szewcem?

Zanim zaczniesz szukać pracy w Kaliszu jako szewc, musisz mieć ukończoną szkołę zawodową lub specjalistyczny kurs obuwniczy. Przydadzą się również zdolności manualne, dobry wzrok, dokładność, wytrwałość, a także pewien zmysł artystyczny, ponieważ zdarzają się sytuacje, że klienci będą oczekiwać od Ciebie wykonania wzorów na obuwiu. Myśląc poważnie o pracy szewca, powinieneś wykazywać zainteresowanie trendami obuwniczymi, wówczas nie tylko zadbasz właściwie o jakość, ale również będziesz czerpał satysfakcję z tego, co robisz. Niewątpliwym atutem tej profesji jest możliwość pracy o charakterze zadaniowym i twórczym.

Ile zarabia szewc?

Szewc działa samodzielnie lub pracuje w zakładzie szewskim. Jego zarobki uzależnione są od ilości i złożoności zleceń. Wiele zależy też od stażu pracy, wielkości zakładu, regionu i formy zatrudnienia. Może zarobić od około 2,5 do 4 tysięcy brutto.

Zawód z duszą, czy warto?

Wiele zależy od Twojego zaangażowania, pomysłu, reklamy i profesjonalizmu. Obecnie coraz więcej mówi się o tym, że ludzie wolą kupić i wyrzucić, ale co z tymi, którzy szukają kogoś, kto uratuje i ozdobi ich ulubione obuwie? Czasami o sukcesie decyduje umiejętne wykorzystanie niszy. W Twoim interesie jest dotrzeć do tych, którzy chętnie skorzystaliby z usług dobrego szewca w Kaliszu, ale ciężko im go znaleźć.

artykuł sponsorowany

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany