Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

Kolejna odsłona Calisia One

Wiemy już, jak inwestycja będzie wyglądać z zewnątrz. Tym razem Firma Budowlana Antczak zdradza plany związane z zagospodarowaniem wewnętrznej części kompleksu, który powstaje przy ul. Chopina. W przyszłym roku dawna Fabryka Fortepianów i Pianin „Calisia” stanie się nowoczesnym centrum hotelowo – biznesowym.

Biurowiec Calisia One to, jak podkreśla inwestor, unikatowe przestrzenie biurowo - usługowe. Na 6 kondygnacjach znajdzie się łącznie 3600 mkw powierzchni biurowych, choć  firma Antczak dopuszcza również możliwość przystosowania jej do innych celów. W lipcu 2016 deweloper podpisał umowę franczyzową z marką Hilton Worldwide – światowym liderem branży hotelarskiej, która w swoim portfolio posiada trzynaście marek i ponad 4 700 hoteli zlokalizowanych w 104 krajach. W Kaliszu pod  marką Hampton by Hilton znajdzie się ponad 3000 mkw. powierzchni hotelowej.

Garaż podziemny, windy, infrastruktura przystosowana dla osób niepełnosprawnych i dostęp do sal konferencyjnych to tylko niektóre z wielu udogodnień, jakie planowane są w Calisii One. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią dostępną dla pracowników kompleksu, ale również mieszkańców miasta. Firma uchyliła właśnie rąbka tajemnicy i upubliczniła wizualizację tego miejsca.

Wszystkie prace budowlane wykonywane są pod nadzorem konserwatora zabytków. Zakończenie robót planowane jest III kwartał 2018 roku.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania. Projekt Lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.

MIK, fot. MODOarchitektura, FB Antczak

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany