Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Samuela, Sobiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

Mateusz wybudził się ze śpiączki. Pomóż mu wrócić do zdrowia!

Na apel, że potrzebna jest krew dla 19-letniego Mateusza, zareagowało mnóstwo, szczególnie młodych, ludzi. Między innymi dzięki nim stan zdrowia chłopaka znacznie się poprawił. Mateusz jest już przytomny i oddycha samodzielnie. Są duże szanse na to, że wróci do zdrowia i pełnej sprawności. Potrzeba jednak miesięcy profesjonalnej rehabilitacji, a jej koszt przewyższa możliwości finansowe rodziny 19-latka.

Samochód, którym kierował Mateusz, uderzył w drzewo

Mateusz Siuda, mieszkaniec Kościelnej Wsi, student wychowania fizycznego na kaliskiej PWSZ 8 grudnia wieczorem miał poważny wypadek samochodowy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Orzeżyn w powiecie sieradzkim. Samochód, którym kierował młody mężczyzna, uderzył w drzewo. 19-latek w ciężkim stanie trafił do sieradzkiego szpitala. Chłopak miał obrzęk czaszki, zmiażdżone płuco, złamane biodro i nos, uszkodzone dwa kręgi. Znajdował się w śpiączce. Wówczas internet obiegł apel o oddawanie krwi na poczet przyszłych operacji Mateusza. Zareagowało na niego wiele osób, a szczególnie studenci kaliskiej PWSZ i środowisko sportowe. Mateusz to bowiem miłośnik piłki nożnej,  były zawodnik Calisii 14 Kalisz.

Po trzech tygodniach od wypadku, Mateusz wybudził się ze śpiączki. – Dokładnie w Sylwestra nasz syn odzyskał przytomność – mówi nam Małgorzata Siuda, mama Mateusza. – Oddycha samodzielnie. Nie może jednak mówić, bo jest karmiony przez sondę. Lekarze w najbliższych dniach mają sprawdzać u niego zdolność połykania – dodaje. Chłopak jest unieruchomiony i musi leżeć. Nadal przebywa w sieradzkim szpitalu. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i Mateusz może poruszać rękoma i nogami.

Matka Mateusza w rozmowie z nami nie kryła wzruszenia za pomoc i wsparcie, którą otrzymali w tej trudnej sytuacji. – Bardzo dziękujemy przyjaciołom, kolegom i znajomym Mateusza. To, jak się zachowują, jakim są dla nas wsparciem, jest wspaniałe – przyznaje kobieta.

Teraz Mateusz potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Rodzina jest w trakcie organizowania mu pobytu w specjalistycznym ośrodku. Będzie się to wiązało ze sporymi kosztami. Każdy, kto chciałby pomóc młodemu mężczyźnie wrócić do zdrowia i sprawności, może to zrobić za pośrednictwem Fundacji Bread of Life. - Niebawem Mateusz będzie mieć uruchomione konto na stronie zostananiolem.pl. Dopinamy ostatnich formalności. Do tego czasu naszemu podopiecznemu można pomagać poprzez wpłaty na konto Fundacji – informuje Tomasz Jeżyk, prezes kaliskiego oddziału fundacji Bread of Life.

40 1090 1346 0000 0001 1420 0591

Z dopiskiem dla Mateusza Siudy

Fundacja Bread of life

ul. Śródmiejska 24a

62-800 Kalisz

AG, fot. facebook

 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany