Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Miliony na szkolenia w małych firmach

Prawie 3 tysiące osób z subregionu kaliskiego będzie mogło skorzystać ze szkoleń podnoszących kwalifikacje. Aglomeracja Kalisko – Ostrowska otrzymała na ten cel 10,5 miliona złotych. Projekt „Subregion kaliski inwestuje w kadry” skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą otrzymać nawet 80% dofinansowania do kursów, na które wyślą swoich pracowników.

Od lewej: Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i Zuzanna Szczudlik, prezes Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Projekt koordynują Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości i Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Ponad 10 milionów złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Całość zostanie przeznaczona na szkolenia pracowników oraz kadry zarządzającej, mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Dzięki temu będziemy mieli silne struktury i kapitał społeczny, który będzie na naszym rynku pracy. Jak wiemy teraz firmy są wysokospecjalistyczne i ludzie, którzy różnie planują swoje kariery potrzebują wsparcia, tak żeby mogli się odnaleźć czy to na rynku biznesowym, czy jako pracownicy tych specjalistycznych firm.  

Operatorem dla powiatów kaliskiego, pleszewskiego i jarocińskiego jest Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowane środkami na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników powinny wybrać certyfikowane przez Polską Agencję Przedsiębiorczości szkolenie znajdujące się w bazie usług rozwojowych. - Usługi rozwojowe to nic innego, jak szkolenia, doradztwo, usługi e-learningowe, usługi prowadzące do odpowiednich kwalifikacji zawodowych bądź też studnia podyplomowe oraz usługi doradcze, coaching czy mentoring – zdradza Zuzanna Szczudlik, prezes Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na refundację maksymalnie 80% kosztów poniesionych w ramach szkoleń, z których skorzystali, by podnieść kwalifikacje swoich pracowników. Zgodnie z projektem otrzymają maksymalnie 5tysięcy złotych na jedną usługę szkoleniową i nie więcej niż 100 tysięcy dla całej firmy, wyjaśnia Zuzanna  Szczudlik. - Refundacja może być do 80% i będzie zależna zależną od kilku czynników. Przede wszystkim od wielkości przedsiębiorstwa. Mikroprzedsiębiorstwa otrzymają do 80%, małe do 70%, a średnie 50%. Dodatkowo będzie można uzyskać  20 punktów procentowych, gdy firma będzie działała w branży o najwyższym potencjale rozwojowym – strategicznym dla rozwoju województwa wielkopolskiego lub będzie podnosić kwalifikacje pracowników powyżej 50. roku życia o niskich kwalifikacjach z wykształceniem maksymalnie średnim oraz jeżeli usługa rozwojowa zakończy się zdobyciem odpowiednich kwalifikacji – mówi Zuzanna Szczudlik.

W wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów przedsiębiorcom będą pomagać pracownicy Inkubatora. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 2 700 osób. Program „Subregion kaliski inwestuje w kadry” będzie realizowany przez 3 lata.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany