Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Paraliż w centrum Kalisza. Do tego doprowadza słynny kontrapas WIDEO ZDJĘCIA

- To jakiś obłęd!; - Banda idiotów! – Pokażcie, jak ich poj ***ło… – tak ostre komentarze słyszymy od tkwiących w korku na ul. Górnośląskiej kierowców. Zmotoryzowani stoją i w żółwim tempie przemieszczają się w kierunku Śródmiejskiej. Paraliż dotknął również ul. Nowy Świat i ul. Harcerską. Na skrzyżowaniu zapanował chaos i nerwy. Na miejscu jest policja.

Godzina 15:30. Korki na ulicy Górnośląskiej zaczynają się już od skrzyżowania z ulicą Cmentarną. –Na drodze panuje zamieszanie. Niektórzy rezygnują z czekania i zawracają – relacjonuje nasz reporter. Zakorkowana jest też ul. Nowy Świat. Zdenerwowani kierowcy dzwonią na policję. – Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenia o występujących tam utrudnieniach w ruchu. Patrol drogówki jedzie na miejsce – przekazuje nam podkom. Witold Woźniak z Zespołu Prasowego kaliskiej policji.

Drogowy chaos to efekt powstania kontrapasa dla rowerzystów na ul. Śródmiejskiej kosztem zwężenia tej ulicy do jednego pasa dla kierowców.

MZDiK informuje o nowej organizacji ruchu po realizacji kontrapasa:
1. W ul. Śródmiejskiej na odcinku od Rogatki do ul. Narutowicza, przy lewej krawędzi jezdni wyznaczony zostanie pas ruchu dla rowerów o szerokości 1,5 m z kierunkiem jazdy w stronę Rogatki (kontrapas). Na skrzyżowaniu ul. Śródmiejska-Fabryczna-Kościuszki oraz na Rogatce przejazd rowerzystów poruszających się kontrapasem kierowany będzie przez sygnalizację świetlną, która wyposażona została w dodatkowe sygnalizatory dla rowerzystów.


2. W ul. Śródmiejskiej wyznaczony zostanie jeden pas ruchu o szerokości 3,5 m, którym poruszać się będą pojazdy, a także na zasadach ogólnych rowerzyści jadący w stronę Mostu Kamiennego,


3. W ul. Śródmiejskiej, na odcinku od Rogatki do al. Wolności, umieszczone zostaną progi zwalniające wyspowe, wyspy dzielące na wlotach skrzyżowań oraz wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h,


4. Skrzyżowanie ul. Śródmiejska-Fabryczna-Kościuszki wyposażone zostało w nową sygnalizację świetlną, a w ul. Śródmiejskiej za ul. Fabryczną wyznaczone zostało nowe przejście dla pieszych,


5. W związku z pozostawieniem dla ruchu kołowego w ul. Śródmiejskiej jednego pasa ruchu, zmianie uległa również organizacja ruchu na wlocie ul. Górnośląskiej w Rogatkę:
– wewnętrzny pas ruchu przeznaczony został do jazdy wyłącznie w lewo w ul. Harcerską,
– zewnętrzny pas ruchu przeznaczony został do jazdy na wprost (w ul. Śródmiejską) oraz w prawo (do ul. Lipowej).


6. Miejsca postojowe w ciągu ul. Śródmiejskiej pozostaną bez zmian.

AG, fot. MS; wideo: Michał – czytelnik portalu

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany