Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Pobiegną dla WOŚP

15 stycznia w Kaliszu już po raz drugi odbędzie się bieg towarzyszący finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Podobnie jak rok temu będzie on ściśle związany ze sztafetą „Po Światełko Do Nieba” realizowaną we Wrześni – informuje organizator Bogusław Monczyński.

Sztafeta „Po Światełko Do Nieba” jest inicjatywą Klubu Biegacza Kosynier Września i organizowana jest już po raz siódmy. Ma ona na celu wsparcie finansowe XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jej uczestnikiem może być każdy, kto ma ochotę trochę pobiegać. W tę inicjatywę włączają się inne miasta. Do tego grona w zeszłym roku dołączył Kalisz i z uwagi na pomyślność przedsięwzięcia za kilka dni ponownie będzie można wziąć w nim udział. – Bieg ma luźny charakter. Odbywa się bez pomiaru czasu, określonego dystansu, itp. Jedyne wymogi to dokonanie zgłoszenia, przebiegnięcie dowolnego dystansu oraz wrzucenie datku do wielkoorkiestrowej puszki. Z tylko jedną ideą – wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informuje Bogusław Monczyński, organizator kaliskiej części sztafety.

Dla zainteresowanych przygotowane będą pamiątkowe numery startowe, medale oraz koszulki. Oficjalne zapisy potrwają do 7 stycznia, są elektroniczne i umożliwiają wybór jednej z trzech opcji – z opłatą 2 zł dla osób, które chcą otrzymać numer startowy; z opłatą 20 zł dla osób, które chcą otrzymać pamiątkowy medal oraz numer startowy oraz z opłatą 40 zł dla osób, które chcą otrzymać pamiątkową koszulkę, medal oraz numer startowy. Organizator przewidział kwotę 5 zł od każdej koszulki jako darowiznę na rzecz zbiórki do puszki WOŚP. Szczegóły oraz zapisy dostępne są na stronie www.kb-kosynier.pl/vii-sztafeta-po-swiatelko-nieba/.

– Osoby, które są zainteresowane udziałem w biegu w Kaliszu, proszone są o przesłanie, po wcześniejszym zarejestrowaniu się i wpłacie, na adres bodziomonka@wp.pl do dnia 8 stycznia informacji o zarejestrowaniu się na bieg i wybranej opcji. Na tej podstawie do Kalisza dostarczone zostaną zamówione pakiety – wskazuje Bogusław Monczyński. W biegu mogą wziąć również osoby, które nie chcą dokonywać formalnej rejestracji oraz nie są zainteresowane opisanymi wyżej pakietami startowymi, ale chciałyby wesprzeć WOŚP.

Bieg odbędzie się w dniu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 15 stycznia, o godzinie 11:00. Zbiórkę uczestników zaplanowano godzinę wcześniej przed kaliskim teatrem.

(mso)

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany