Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 maj 2018 Godzina:
imieniny: Imisława, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pocztą, listem czy przez internet - gdzie rozliczyć Pit?

Każdy, kto płaci podatki musi co roku rozliczyć się z urzędem skarbowym. Wypełnianie Pitów na początku wydaje się skomplikowane, ale zazwyczaj potem większym problemem jest znalezienie czasu na jego złożenie. Jaka droga będzie dla nas najodpowiedniejsza?

Obowiązki pracodawców i droga, jaką otrzymujemy Pit

Nasi pracodawcy mają kilka obowiązków wobec fiskusa i osób, które zatrudniają. Jednym z nich jest regularne odprowadzanie zaliczek na rzecz naszego podatku dochodowego. Drugą jest przekazanie PIT-11 wprost do urzędu skarbowego. Mogą to robić osobiście firmy zatrudniające nie więcej niż 5 pracowników – mogą wysyłać je za pomocą poczty tradycyjnej do 31 stycznia lub do 28 lutego, jeśli robią to drogą elektroniczną. Trzecim obowiązkiem jest dostarczenie pracownikowi tego samego Pitu potrzebnego mu do złożenia corocznej deklaracji. Nie jest istotne to, ile firm w ciągu roku z nami współpracowało ani to, na jaki rodzaj umowy zostaliśmy zatrudnieni - o pracę, zlecenie, a nawet o dzieło. Pracodawca musi to zrobić obowiązkowo do końca lutego. Nieuczynienie tego jest poważnym wykroczeniem. Jeśli się tak stanie, nie zwalnia nas to z obowiązku złożenia deklaracji i musimy wyliczać wszytko ręcznie, np. na podstawie historii przelewów. Droga, jaką otrzymujemy Pit może być dobrana do naszych potrzeb. Tradycyjnie może być on odebrany bezpośrednio w biurze czy wysłany pocztą, a po wydaniu zgody – nawet wysłany emailem.

Deklaracja składana drogą tradycyjną

Deklaracja PIT-37 jest niejako podsumowaniem wszystkich PIT-11, które otrzymaliśmy w ramach danego roku (i oczywiście dochodów poza przychodami z pracy). Czas na jego złożenie mamy do końca kwietnia danego roku. Jeśli ostatni dzień wypada w dzień wolny, to prawdopodobnie termin zostanie wydłużony. Jedną z metod jest osobiste zaniesienie deklaracji do danego urzędu skarbowego lub złożenie go za pośrednictwem potwierdzonym pisemnie. Dla wielu zapracowanych ludzi lub przebywających poza miastem, do którego mamy przypisany urząd skarbowy, rozwiązaniem jest wysłanie Pitu pocztą. Zgodnie z obowiązującymi umowami, najlepiej korzystać z usług Poczty Polskiej, gdyż mamy pewność, że jako datę złożenia liczy się wówczas dzień nadania listu, dlatego może być to pomocne dla osób składających go na ostatnią chwilę. W przypadku innych dostawców nie możemy na to liczyć. List powinien być nadany jako polecony.

Deklaracja składana drogą elektroniczną

Rozliczenie Pit 2018 online jest opcją cieszącą się opinią najwygodniejszej i zarazem powalającą jak najszybciej uzyskać zwrot podatku. Systemy umożliwiające takie rozliczenie są też o wiele lepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają doświadczenia w wypełnianiu Pitów. Można spotkać programy zarówno płatne, jak i darmowe. Jedną ze stron umożliwiających rozliczenie Pit 2018 online jest https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/ 

materiał partnera

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany