Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pomysły na nietypowe wakacje w Europie

W poszukiwaniu ciekawych miejsc coraz chętnie udajemy się poza granice Europy, tymczasem także tutaj możemy znaleźć wiele interesujących destynacji wakacyjnych. Przedstawiamy pomysły na niebanalne wakacje w Europie.

Mieszanka kulturowa na Malcie

Prawdziwy tygiel kulturowy możemy spotkać właśnie na Malcie. Już od kilku lat zyskuje ona coraz większą popularność wśród turystów, którzy odkrywają uroki tego małego, lecz bardzo interesującego państwa. Znajdziemy tam przede wszystkim wiele zabytków, dzięki którym nawet najbardziej wymagający turyści będą mogli poświęcić swój urlop na zwiedzanie. Przykładami są: katedra św. Jana Chrzciciela w Valletcie, Pałac Wielkiego Mistrza czy katakumby św. Pawła. Na Malcie będziemy mogli porozmawiać w języku angielskim, gdyż jej mieszkańcy mogą poszczycić się doskonałą znajomością tegoż języka, a także znajdziemy wiele pozostałości po Brytyjczykach - wyspa ta była kolonią brytyjską przez blisko 160 lat. Po szczegóły dotyczące maltańskich tradycji, kuchni oraz interesujących zabytków warto zajrzeć na stronę https://nawakacje.eu/europa/malta/.

Watykan - serce Italii

Watykan to doskonałe miejsce na wycieczkę nie tylko dla osób wierzących. Choć państwo to kojarzone jest głównie z pielgrzymkami, prawdziwą ucztę dla zmysłów znajdą tam także wielbiciele sztuki i historycznych zabytków. Watykan to bardzo małe państwo, dlatego z powodzeniem możemy je odwiedzić także spędzając wakacje we Włoszech. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Plac Świętego Piotra oraz Bazylika Świętego Piotra. Pod Bazyliką znajdują się Groty Watykańskie, w których złożone jest ciało papieża Jana Pawła II. Dodatkowo turyści mogą zwiedzać muzea watykańskie oraz zamek św. Anioła, z którego rozciąga się interesujący widok na miasto. Więcej na temat Watykanu znaleźć można na stronie https://nawakacje.eu/europa/watykan/. Warto pamiętać, że jest to doskonałe miejsce na podróż nie tylko latem, ale również wiosną i wczesną jesienią, ze względu na panujące tam stosunkowo wysokie temperatury w tych okresach.

Barcelona - Hiszpania czy Katalonia?

Bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji jest wyjazd do Barcelony. Choć położona w Hiszpanii, jest przecież stolicą Katalonii, która od lat walczy o uzyskanie niepodległości. W Barcelonie każdy znajdzie coś dla siebie - z jednej strony mamy tam piękne plaże, na których można wypocząć, z drugiej zaś wiele ciekawych zabytków historycznych i architektonicznych, wśród których należy wymienić takie jak Sagrada Familia czy Park Güell zaprojektowany przez Antoni Gaudíego. Dodatkowo wieczorem możemy rzucić się w wir życia towarzyskiego - w Barcelonie znajdziemy bowiem różnorodne bary, restauracje czy dyskoteki, w których można tańczyć i rozmawiać do białego rana. W Barcelonie z pewnością porozmawiamy po hiszpańsku, a młodzi ludzie potrafią także porozumiewać się po angielsku.

Jak widać, nie trzeba opuszczać granic europejskich, aby móc spędzić ciekawie wakacje. Powyższe propozycje z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów, którzy chętnie będą wracać do owych wakacyjnych destynacji.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/