Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Straciła dorobek życia w pożarze. Trwa zbiórka i organizacja pomocy

Potrzeby są duże, bo straty spowodowane ogniem są ogromne. Kaliska fundacja Bread of Life rusza z pomocą na rzecz właścicielki mieszkania przy ul. Dobrzeckiej, które doszczętnie spłonęło w Wielką Sobotę. Jak dowiedzieliśmy się od wolontariuszy fundacji, mieszkanie nie było ubezpieczone, a właścicielka może teraz liczyć tylko na pomoc rodziny i ludzi dobrej woli.

Uratowała to, co najcenniejsze: własne życie. Ale cały jej dorobek spłonął na siódmym piętrze wieżowca przy ul. Dobrzeckiej. Ogień powstał w mieszkaniu, gdy jej właścicielki nie było w środku. Gdy 67- letnia kaliszanka wróciła do niego, było za późno na ratowanie dobytku. Sama doznała oparzeń, a cała kondygnacja bloku została wyłączona z użytku.

Pogorzelisko w mieszkaniu nie jest jeszcze uprzątnięte, bo lokal jest zabezpieczony przez służby, które badają przyczyny pożaru. Jak mówi Tomasz Jeżyk z fundacji Bread of Life, lista potrzeb jest długa. Począwszy od kontenera i koszy na śmieci potrzebnych do sprzątania mieszkania, przez meble, sprzęt AGD, wyposażenie kuchni i materiały konieczne do remontu: zaprawy tynkarskie, karton- gips. – mówi Tomasz Jeżyk. Więcej o akcji znajdziecie na stronie zostananiolem.pl.

Osoby, które chcą podarować pomoc rzeczową, powinny kontaktować się z wolontariuszami Bread of Life, bo to oni koordynują zbiórki.  Można też dokonywać wpłat pieniężnych na konto:

Fundacja Bread of life
Ul. Śródmiejska 24 a Kalisz 
Konto: 40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 – Z dopiskiem dla Jolanty Lisiak

MS, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany