Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

„Ten pies chodzi, żeby zdechnąć”. Zagłodzony labrador konał pod płotem ZDJĘCIA

Być może za kilka dni ten pies już by nie żył. Uratowała go kaliska Straż Zwierząt – Help Animals. „Animalsi” nie kryją szoku i oburzenia – tak zagłodzonego i wycieńczonego psa dawno nie widzieli. Co najbardziej dramatyczne, labrador miał właścicieli. Konał na ich oczach. - Sunia leżała pod płotem domu swoich „ludzi”, prosiła ich o pomoc, o wpuszczenie - relacjonują obrońcy praw zwierząt.

Półtora tygodnia temu Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS otrzymało zgłoszenie od mieszkańca Zagorzyna (gmina Blizanów, powiat kaliski), że przy drodze leży wycieńczony i drastycznie zagłodzony pies. - Pojechałyśmy we wskazane miejsce. Naszym oczom ukazał się tragiczny widok, widok psa zagłodzonego prawie na śmierć. Gdyby nie zainteresowanie i interwencja wspaniałych ludzi kilka dni później zwierzę by nie żyło. Pies w typie labradora, około 10-letni, same kości i skóra, która pokryta była różnego rodzaju robactwem, totalnie odwodniony, z prawie zerową świadomością, organizm zaczął już trawić mięśnie! Sunia nie miała siły stać na nogach. Zwinięta w kłębek leżała pod płotem i czekała na śmierć – czytamy na profilu Stowarzyszenia na facebooku.

Co najbardziej bulwersujące – pies miał właścicieli i konał na ich oczach, pod płotem „swojego domu”. Interweniujący obrońcy praw zwierząt weszli na posesję, przy której leżał labrador. – Osoba mieszkająca w tym domu przyznała, że to jej pies. Usłyszeliśmy, że „ten pies chodził, by zdechnąć”. Z tą osobą nie dało się normalnie porozmawiać, a jej tłumaczenia były dziwne i absurdalne - mówi nam Anna Małecka z HELP ANIMALS.

Wiadomo, że na posesji znajdują się jeszcze dwa psy, które są w lepszym stanie niż labradorka. Sprawa została zgłoszona na policję. Wygłodzony i wycieńczony pies trafił do domu tymczasowego. Tu wraca do zdrowia.

AG, fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS/fb

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany