sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Terytorialsi u studentów PWSZ ZDJĘCIA

Żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej trafili wczoraj na kampus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Trafili pod właściwy adres, bo PWSZ prowadzi dwa kierunki bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i obronnością. Studenci mogli zapoznać się bliżej z profesją, która wkrótce może stać się ich pasją i zawodem.

Żołnierze Wielkopolskiej Brygady WOT,  a konkretnie z batalionu w Śremie, w którym służą też kaliscy terytorialsi przyjechali na kampus PWSZ przy ul. Poznańskiej pochwalić się swoim sprzętem i umiejętnościami. Prezentowali sprzęt  ciężki pomocny np. w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, pojazdy w tym quady i  broń- to jak z niej korzystać i jak się przed nią bronić. Takie spotkanie żołnierzy ze studentami ma przekonać ich, że wybrali właściwą drogę kariery zawodowej. - Służy temu żeby studenci bardziej świadomie decydowali o swojej przyszłości, która może być związana również z aktywnością w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej – mówił dr Jan Frąszczak, prorektor PWSZ Kalisz.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu od kilku lat prowadzi kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.  Jego absolwenci znajdą swoje miejsce nie tylko w wojsku, ale i w instytucjach publicznych, w działach związanych z bezpieczeństwem cywili, informacji czy naszych pieniędzy. PWSZ uruchomiła też drugi kierunek – obronność państwa – i ten związany jest już ściślej z mundurem.  - Obronność państwa nakierowana jest bardziej na te działania o charakterze wojskowo militarnym, w tym realizujemy też te elementy dotyczące sytuacji zewnętrznej, które decyduje o obronności jako takiej – dodaje dr Frąszczak.

 We wtorek barwy polskiej armii zdominowały PWSZ. W auli przy Nowym Świecie odbywały się uroczystości związane ze Świętem Kadeta.

MS, fot. autor

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz