Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Tourne teatru

„Najgorszy człowiek na świecie” rusza w tourne po Polsce. Jedna z premier mijającego sezonu w Bogusławskim będzie pokazana w pięciu miastach, w których nie ma profesjonalnego teatru. Pierwsza w historii kaliskiej sceny trasa będzie możliwa dzięki wygranej w konkursie ogłaszanym przez Instytut Teatralny.

Kilka premier w roku. Czasami w kilku lub nawet kilkunastu teatrach. Niektórzy marzą o takim wyborze, jednak w ich miejscowościach nie istnieje profesjonalna scena. Dla nich w 2009 roku Instytut Teatralny uruchomił program „Teatr Polska”. Dzięki temu, że „Najgorszy człowiek na świecie” zyskał uznanie Komisji Artystycznej aktorzy będą mogli zaprezentować się w: Nowym Dworze Gdańskim, Brzegu Dolnym, Cieszkowie, Jelczu – Laskowicach i Barcinie, wymienia Magda Grudzińska, dyrektor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. - Gdzie nie ma teatru repertuarowego. Wystąpimy w 5 różnych miejscowościach we wrześniu, październiku i listopadzie – mówi odchodząca dyrektorka. - To jest finansowane przez Instytut Teatralny i to jest pierwszy raz, kiedy kaliski teatr do tego programu się zakwalifikował. To bardzo ważny program, jeden z flagowych realizowanych przez Instytut Teatralny, któremu chodzi o to, by dobry teatr artystyczny, wartościowy trafiał właśnie do małych miejscowości, żeby nie były one zdane tylko na projekty komercyjne typowo objazdowe.

W tym roku do wstępnej oceny teatry z całej Polski zgłosiły prawie 150 spektakli. Pozytywną ocenę – jako godne pokazania poza rodzimą sceną w ramach „Teatr Polska” - zyskało 20. Tourne „Najgorszego człowieka na świecie” to zasługa obecnej ekipy kaliskiego teatru. Będzie realizowana już przez nowego dyrektora.  

AW, fot. arch.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany