Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Volvo S90 nowym autem służbowym Miasta Kalisza

Dotychczasowy samochód służbowy Urzędu Miasta Kalisza, który z uwagi na poważną awarię nie może być dalej użytkowany, wkrótce zostanie zastąpiony nowym. Postępowanie w tej sprawie, zaaprobowane przez Radę Miasta Kalisza we wrześniu ubiegłego roku, przeprowadzono w grudniu 2020 r. Nowy pojazd zostanie dostarczony w przyszłym miesiącu.

Samochód służbowy Urzędu Miasta Kalisza, wyprodukowany i zakupiony w 2011 roku, był wielokrotnie naprawiany. W połowie ubiegłego roku doszło do poważnej awarii skrzyni biegów, która uniemożliwiła dalsze użytkowanie. Ekspertyza, którą przeprowadził na zlecenie urzędu rzeczoznawca z Europejskiego Centrum Doradztwa Technicznego, wykazała, że szacowany koszt naprawy przewyższa wartość pojazdu. Tym samym nie było uzasadnienia ekonomicznego do ponoszenia dalszych kosztów związanych z naprawą samochodu.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Kalisza, radni zaakceptowali zmiany w uchwale budżetowej, umożliwiając przeprowadzenie postępowania związanego z zakupem nowego samochodu na potrzeby Urzędu Miasta Kalisza.

Na zdjęciu służący miastu niemal od dekady VW Passat

Oprócz zakupu rozważano również najem długoterminowy, jednak bardziej opłacalne okazało się kupno samochodu. To rozwiązanie gwarantuje dłuższe użytkowanie przy niższych kosztach.

Zaproszenia do złożenia oferty w ramach analizy rynku zostały wysłane do pięciu dealerów samochodowych. Po analizie ofert oraz wyjaśnień wybrano ofertę VCK Lis Spółka Jawna z siedzibą w Kaliszu, z którą 22 grudnia 2020 r. zawarto umowę. Zgodnie z dokumentem oraz deklaracją wykonawcy Volvo S90 ma zostać dostarczone do 13 lutego 2021 roku. Wartość umowy wynosi 149 895 zł brutto. Do czasu dostarczenia nowego pojazdu wykonawca zapewnia samochód zastępczy.

źródło: Miasto Kalisz

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/