sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

W grudniu czeka nas najdłuższa do tej pory przerwa w handlu

W tym roku w Boże Narodzenie rozpocznie się najdłuższy do tej pory zakaz handlu. Większość sklepów, w tym spożywczych, będzie wtedy nieczynna – przypomina "Rzeczpospolita".

Co prawda przed świętami handlowe będą dwie niedziele - 13 i 20 grudnia. Jednak w Boże Narodzenie rozpoczyna się niespotykana dotychczas kumulacja zakazu handlu. "24 grudnia o 14 rozpocznie się najdłuższa do tej pory przerwa w handlu. Pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, objęte zakazem handlu, przypadające w piątek i sobotę 25 i 26 grudnia, skumuluje się z niedzielą 27 grudnia także objętą zakazem. Ponowne otwarcie wielu sklepów nastąpi dopiero 28 grudnia w poniedziałek" – podaje dziennik.

W związku z tym organizacje biznesowe i związki zawodowe apelują do rządu, by jednorazowo dopuścić handel w niedzielę 27 grudnia, a także chcą zmiany przepisów, które zakładałyby, że w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii przez 180 dni po ich odwołaniu nie obowiązywałby zakaz handlu.

MIK, źródło: „Rzeczpospolita”, fot. pixabay.com

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz