Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Samuela, Sobiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Społeczne

Zadłużyli i zdewastowali. Tak wyglądają ich mieszkania ZDJĘCIA

Eksmisja do Petryk skutecznym straszakiem na cwaniaków. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu przeprowadził na części zadłużonych lokatorów eksperymentalny program: eksmisje poza miasto, do gminy Stawiszyn. Okazało się, że żadna z eksmitowanych osób nie chciała się tam przeprowadzić i poradziła sobie sama, wynajmując mieszkanie na rynku prywatnym. Te komunalne zostawili zdewastowane i z wielkim bałaganem.

Na początku czerwca firma zewnętrzna działająca na zlecenie MZBM-u, przy współpracy z komornikiem sądowym i w asyście Policji eksmitowała 8 lokatorów zajmujących miejskie lokale. W opróżnianych lokalach znajdowały się duże ilości śmieci, różnego rodzaju odpady, zniszczone sprzęty, wybite szyby. W jednym z mieszkań stwierdzono nielegalny pobór prądu.

Do eksmisji, zgodnie z prawem wytypowano zadłużonych lokatorów bez prawa do lokalu socjalnego, czyli osoby zdrowe, bezdzietne, pracujące, które nie mają szczególnie trudnej sytuacji materialnej ani rodzinnej.  - Te eksmisje dotyczą tych najtrudniejszych przypadków, czyli osób, które zadłużone są na 150, 160 tysięcy zł i w wyroku eksmisyjnym nie mają wskazania do mieszkania socjalnego – mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza.

Eksmitowanym wskazano za to pomieszczenia tymczasowe w miejscowości Petryki w gminie Stawiszyn. Budynek zapewniła firma zewnętrzna. - Lokatorzy nie przenieśli się do Petryk, tylko powynajmowali sobie mieszkania na rynku prywatnym w Kaliszu. Dzięki temu odzyskaliśmy wiele mieszkań,  potężnie zadłużonych, z których lokatorzy nie chcieli wyjść – dodaje Pawliczak.

Projekt jest przeprowadzany pilotażowo. W najbliższym czasie wyznaczono terminy kolejnych 12 eksmisji. Komornik sądowy na wniosek MZBM wezwał już dłużników do dobrowolnego opuszczenia i opróżnienia mieszkań. W razie niewykonania tego obowiązku czeka ich przymusowe przekwaterowanie do pomieszczeń tymczasowych w Petrykach, a te rozpoczną się od poniedziałku, 19 czerwca.

AG, fot. MZBM w Kaliszu

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany