Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Zmarł Józef Marek

W wieku 88 lat zmarł płk Józef Marek, wieloletni kaliski radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza III kadencji. Przez wiele lat prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Pułkownik Józef Marek był radnym Rady Miejskiej Kalisza I, II i III kadencji. W tej ostatniej  pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Jego wieloletnia, aktywna działalność społeczna i samorządowa przejawiała się w pracach szeregu miejskich komisji. Był członkiem Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji, Komisji Budżetu, Finansów i Planowania, Komisji Gospodarki Finansowej i Mienia Miasta, Komisji Edukacji, Komisji Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, Komisji Budownictwa i Gospodarki Komunalnej oraz Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, a w latach 1998-2002 przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa
i Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Rady Miejskiej Kalisza. Przez szereg lat zasiadał też w działającej przy Prezydencie Miasta Kalisza Komisji Mieszkaniowej.
W 1995 roku uhonorowany został przez Radę Miejską Kalisza odznaką Zasłużony dla Miasta Kalisza.

 

Był żołnierzem zawodowym. Po przejściu w stan spoczynku oddał się pracy społecznej.
Przez wiele lat działał aktywnie w strukturach Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, pełniąc funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego VII i VIII kadencji.          

- Wiadomość o śmierci płka Józefa Marka pogrążyła nas wszystkich w ogromnym żalu
i smutku. Choć nie był kaliszaninem, to jednak z miastem tym przez lata łączyły go bardzo silne więzi. Był osobą bardzo oddaną nie tylko naszemu Związkowi, ale też całemu społeczeństwu  Kalisza. Jako wieloletni  prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Kaliszu, wkładał w pełnienie swej funkcji mnóstwo wysiłku, oddania i osobistego czasu. Nie szczędził też sił w pracy społecznej dla miasta, starając się jako członek Rady Miejskiej zabiegać o to, by dla najstarszego w tym kraju grodu zrobić jak najwięcej dobrego. Pamięć o Nim  pozostanie wśród nas na zawsze – mówią płk Ryszard Opaliński, prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i kmdr ppor. Roman Muszyński, prezes Zarządu Koła nr 1 w Kaliszu.

16 marca, podczas X Zjazdu Rejonowego ZŻWP w Kaliszu płk Józef Marek miał zostać uhonorowany pamiątkowym medalem z okazji  35-lecia istnienia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Miał to być jednocześnie prezent imieninowy. Niestety nie zdążył trafić do rąk  adresata. Członkowie Zarządu  Rejonowego i Zarządu Koła nr 1 w Kaliszu przekażą go, wraz z listem pożegnalnym, rodzinie zmarłego.

Pogrzeb śp. Józefa Marka odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym, przy ul. Kazimierza Wóycickiego 14 w Warszawie.

Karina Zachara. fot. archiwum rodzinne   

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany