sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Szkoła dla Ciebie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Angelika, Leonard
Dzisiaj jest: 27 listopad 2020 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Szkoła dla Ciebie

Branżowa Szkoła I stopnia nr 8 kształci tak, by uczniowie znaleźli zatrudnienie

Lubić to co się robi – taki cel w dzisiejszych czasach stawia sobie niejeden młody człowiek. Idealną byłaby sytuacja gdyby pasję połączyć również z dobrymi, godnymi zarobkami. Sporą rewolucję w ostatnich latach przechodzi przemysł produkcyjny, który kładzie nacisk przede wszystkim na technologię związaną z komputerowym sterowaniem urządzeniami.

Aby jednak takie urządzenia sprawnie funkcjonowały, potrzebny jest człowiek, który je w precyzyjny i profesjonalny sposób obsłuży. Takie skomplikowane procesy obróbcze wymagają wykształconych i dobrze przygotowanych programistów, operatorów i serwisantów CNC (Computerized Numerical Control). - W Kaliszu właściwie nikt nie kształci przyszłych operatorów obrabiarek skrawających, dlatego cieszę się, że nasza szkoła będzie miała taką możliwość. Młodzież będzie się u nas kształciła również w zawodzie elektryka, elektronika, mechatronika, a specjaliści w tych zawodach są poszukiwani zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym – mówi Beata Wawszczak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, w skład którego wchodzi Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 w Kaliszu.

- Szkoła posiada bardzo dobrze przygotowaną bazę dydaktyczną zarówno do zajęć ogólnokształcących jak i zawodowych. Pracownie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny, pozyskany w ramach realizacji projektów pn.”Nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego szansą rozwoju Miasta Kalisza” oraz „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. Ponadto szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich zawodach, w których kształci. Uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w szkole, w której się uczą. W ten sposób przed uczniami otwiera się perspektywa zdobywania dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. Służą temu również kursy organizowane przez szkołę, pozwalające zdobyć uprawnienia zawodowe.

- Na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego wspólnie z Firmą Abplanalp w ostatnich latach wdrożyliśmy program Certyfikowany Operator CNC. Program Certyfikowany Operator CNC skierowany jest do 10 najzdolniejszych uczniów rocznie i organizowany jest w ramach ośrodka HTEC do którego należy CKUiP w Kaliszu. Program ten zachęca młodych ludzi do dalszego rozwoju umiejętności praktycznych związanych z obróbką skrawaniem na CNC, a także daje im do ręki respektowany przez przemysł dokument potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe – mówi Beata Wawszczak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, w skład którego wchodzi Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 w Kaliszu.

Współpraca szkół zawodowych czy techników z pracodawcami to już dziś standard. Dlatego umiejętności, które uczniowie zdobędą po ukończeniu szkoły będą kompatybilne z oczekiwaniami przyszłych pracodawców.

Kto może rozpocząć naukę w Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 w Kaliszu?

Zapraszamy i zachęcamy do naboru młodzież, która chce się rozwijać i nastawiona jest na zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności, młodzież, która jest wytrwała i cierpliwa w dążeniu do celu, bo dzięki nauce w naszej szkole może zrobić pierwszy ważny krok w kierunku osiągnięcia sukcesu zawodowego. Na młodych ludzi, oprócz parku maszynowego o wartości 10 milionów złotych, czeka przede wszystkim doświadczona, wykwalifikowana kadra nauczycielska, która gwarantuje kształcenie na najwyższym poziomie. Do każdego podchodzimy indywidualnie, pomagamy w poszukiwaniu celów i kształtowaniu odpowiednich kompetencji. Nasi uczniowie mają możliwość zakwaterowania w Bursie Szkolnej nr 1 im. Janusza Korczaka znajdującej się w tym samym kompleksie budynków co szkoła. Istnieje także możliwość wykupienia obiadów w szkolnej stołówce. Uczniowie placówki angażują się w akcje charytatywne i życie społeczne.

W jakich kierunkach kształci Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8?

Operator obrabiarek skrawających, który zajmuje się:

- przygotowaniem obrabiarek skrawających konwencjonalnych i sterowanych numerycznie do planowanej obróbki

- wykonywaniem obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej

- wykonywaniem programu obróbki technologicznej na obrabiarkach sterowanych numerycznie zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie operator obrabiarek skrawających – MG.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających

Mechatronik to specjalista, który zajmuje się:

- wszelkimi urządzeniami, dzięki którym można sterować innymi urządzeniami

- diagnostyką samochodów w warsztatach samochodowych

- serwisuje urządzenia do produkcji różnych towarów

Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mechatronik – EE.02 Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

Elektryk zajmuje się:

- projektowaniem instalacji i sieci elektrycznych

- montażem instalacji elektrycznych

- instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych

- wykonywaniem przeglądów technicznych

- konserwacją oraz naprawą instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

- wykonywaniem pomiarów

- prób po montażu i naprawie instalacji

Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie elektryk – EE.05 Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Artykuł sponsorowany, fot.: KB

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.