Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Ciemna liczba przestępstw

Na ciekawa prelekcję, poświęconą przestępstwom, które nie zostały ujawnione przez organa ścigania zaprasza Biblioteka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Ciekawostki o ciemnej liczbie przestępstw opowie dr Joanna Stojer-Polańska.

- Ciemna liczba przestępstw obejmuje przestępstwa, które nie zostały ujawnione przez organy ścigania. Nikt nie wie, ilu przestępstw to zjawisko dotyczy. Nie oznacza to jednak, że istnieje zbrodnia doskonała. Zawsze pozostają ślady. Niestety, praca policji nie wygląda jak w serialach kryminalnych, które cieszą się duża oglądalnością. A może na szczęście? – mówi dr Joanna Stojer-Polańska.

Przy okazji prelekcji będzie można kupić lub złożyć zamówienie na książkę prelegentki. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 16:00 w bibliotece WPA przy ul. Nowy Świat 28-30.

Joanna Stojer-Polańska - doktor nauk prawnych, kryminalistyk. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę magisterską poświęciła narzędziom zbrodni na krzyżach pokutnych; jej praca doktorska dotyczyła oddziaływania mediów, szczególnie seriali kryminalnych, na postępowanie karne czyli tzw. efektu CSI... - tekst z 4 strony okładki "Kryminalistyki w mediach..."

MIK, fot. swps.pl

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany