Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Drzwi otwarte w „Kopcu” ZDJĘCIA

W sobotę swoje drzwi otworzyły na oścież wszystkie kaliskie licea i szkoły techniczne. Przed ostatnimi klasami gimnazjalistów wybór drogi dalszego kształcenia.

W ubiegły weekend (6 - 7 kwietnia) pierwszy nad Prosną Festiwal Profesjonalistów, który zastąpił Kaliskie Targi Edukacyjne, a w sobotę właśnie drzwi otwarte.

O sposobach skutecznego przyciągania... ofertą szkoły mówi Grzegorz Kulawinek, szef szkolnej promocji w III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. - Udane drzwi otwarte to przede wszystkim kreatywność; gotowość do działań, z jednoczesnym nawiązywaniem do tradycji, czyli takim spojrzeniem w datę - co możemy wykorzystać i w jaki sposób możemy do czegoś nawiązywać... Robiąc to bez przechwałek. Warto pokazać coś nowego, oryginalnego, by młodzież właśnie na nas postawiła; żeby przyszła i zobaczyła, że szkoła nie tylko kształci i wychowuje. A to właśnie ona jest zdolna kreować rzeczywistość. Potrafi w działaniach pokazywać, że liczą się wizje i pomysły każdego. One są potrzebne, by szkoła mówiła wielogłosem i spotykały się w niej różne, tak potrzebne, punkty widzenia. Wszyscy mamy przecież różne, a zarazem wspólne cele. Szkoła jest miejscem międzypokoleniowego dialogu. I nasze liceum z tego właśnie słynie. Kopernik to młodzi ludzie z pasją i może dlatego - nieskromnie powiem - jesteśmy dla gimnazjalistów realnym wyborem.

Tradycją otwartych drzwi w popularnym i najchętniej od lat wybieranym „Kopcu” są wydarzenia - tematycznie powiązane z życiem szkoły lub jej historią: - W tym roku to okres 1917 - 1922, czyli czas I wojny światowej i walka z bolszewikami. W szkole działał szpital wojskowy - przykładowo jednolite drzwi do sal lekcyjnych są tego czasu pozostałością. W szkolnej auli była duża sala szpitalna. Stąd mamy przed głównym gmachem punkt medyczny, sanitariuszy i pielęgniarki, a na stelażach sformatowane stare fotografie. Między innymi te i inne fakty składają się na rok 2018 - a to oznacza, że wiek edukacji już za nami, dodaje G. Kulawinek.

W jubileuszowym roku stulecia Kaliskiej Szkoły Dwojga Imion odbywa się mnóstwo wydarzeń nawiązujących zarówno do tradycji Państwowego Żeńskiego Gimnazjum im. Anny Jagiellonki jak i III LO Mikołaja Kopernika, który szkole patronuje od 1971 roku. Główne, rocznicowe wydarzenia - w październiku.

We wrześniu 2019 szkoły średnie zapełnią się podwójnym rocznikiem - ostatnimi absolwentami gimnazjów i pierwszymi podstawówek - zgodnie z założeniami reformy oświaty.

Witold Torbiarczyk, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany