sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kaliska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę autobusu

Policjanci z kaliskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu. Badanie stanu trzeźwości 63-latka wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 listopada w rejonie Ronda Westerplatte. - Policjanci sprawdzili nie tylko stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia kierowcy, ale również jego stan trzeźwość. Badanie nie pozostawiło złudzeń. 63-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna rozpoczął pracę o godzinie 4:30. Kurs, podczas którego zatrzymali go policjanci był już jego trzecim, tego dnia. Okazało się również, że kierowca posiada prawo jazdy uprawniające do kierowania wyłącznie autobusami. Pozostałe uprawnienia stracił kilka lat wcześniej.

Zapewne teraz straci także pracę. Ponadto za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz