Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Leonia, Trojan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Konkurs w "Gastronomiku". Walczyli o tytuł profesjonalnego kelnera ZDJĘCIA

Przygotowywali nakrycie stołu, serwowali zakąski i ścigali się z tacą. W kaliskim „Gastronomiku” rozegrano w środę Wielkopolski Konkurs „Profesjonalny Kelner kluczem do sukcesu zawodowego”. W zmaganiach wzięło udział ośmioro przedstawicieli wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych.

Do Kalisza zjechali uczniowie z: Konina, Żychlina, Liskowa, Słupcy i Strzałkowa. Nasze miasto reprezentowała uczennica klasy IV TH/K w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Paulina Spychała przygotowywana przez Lidię Kwaśnik. - W części  merytorycznej zadania polegały na:  przygotowaniu  nakrycia stołu dla czterech osób na przyjęcie urodzinowe dla dziecka oraz uzasadnienia słownego, przygotowaniu pierwszego nakrycia stołu dla jednej osoby do określonego menu  zgodnie z poleceniem oraz serwowaniu zakąski wraz z dodatkami zgodnie z poleceniem. W części sprawnościowej uczestnicy wzięli udział w biegu z tacą  na dystansie 60 metrów – informuje Aneta Marchwicka, rzecznik prasowy kaliskiego „Gastronomika”.

Za profesjonalne wykonanie konkurencji, ale też fantazję, kreatywność i zwinność jury oceniło najwyżej Sebastiana Hofmana z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie (op. Aleksandra Wawrzyniak). Drugą pozycję zajęła reprezentantka gospodarzy Paulina Spychała, a trzecie miejsce na podium wywalczyła Natalia Malczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie (op.  Elżbieta Sell). Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody od sponsorów konkursu.

Była to piąta edycja imprezy „Profesjonalny Kelner…”, której najważniejsze cele to: rozwijanie współzawodnictwa pomiędzy uczniami i szkołami gastronomicznymi, aktywizacja młodzieży do doskonalenia zawodowego i pobudzanie jej rozwoju, promocja młodych talentów, integracja szkół oraz popularyzacja dbałości estetykę nakrycia stołu i doboru zastawy, a także szkła do określonego menu. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Kalisza.

MIK, fot. ZSG-H

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany