Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2017 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

STALY 1

Top Baner P

Top P 2

Wydarzenia

Kosztowne nagrody w loterii i koncert Shazzy na festynie ZDJĘCIA i WIDEO

Takiej frekwencji na tej lokalnej imprezie mogą pozazdrościć wielkomiejskie wydarzenia. Bo i atrakcje tego festynu były wyjątkowe i cenne. Tłumy ludzi bawiły się dziś na Festynie Parafialnym w Nowych Skalmierzycach. Była dobra zabawa całych rodzin i wielkie emocje, bo w loterii każdy mógł wygrać cenne nagrody, w tym sprzęt AGD, skuter i samochód osobowy! Imprezę uświetniła swoim występem Shazza. Wydarzenie z takim rozmachem w tak niewielkiej społeczności udało się zorganizować dzięki darczyńcom i sponsorom z tamtejszej parafii.

Drugi już Festyn Parafialny zorganizowała parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Były dmuchane zamki, atrakcje dla dzieci, grill, muzyka i najważniejsza atrakcja,  w którą zaangażowały się setki osób: loteria fantowa. I to nie byle jaka. Za wykupienie cegiełki o wartości 20 zł na rzecz remontu tamtejszego kościoła, można było wygrać naprawdę cenne nagrody.

Był sprzęt AGD i RTV, ponadto rower, skuter i nagroda główna:  Peugeot 207, używany, ale utrzymany w stanie idealnym. Wszystkie nagrody ufundowali parafianie.  - To jest zasługa dobrych ludzi, którzy tu mieszkają i usłyszeli o tej mojej idei, że można coś zorganizować, zintegrować ludzi, pokazać, że można się dobrze bawić.  Ci ludzie przyszli, zapytali jak mogą pomóc i ten festyn to jest ich zasługa. – mówi  ks. kan. Zbigniew Króczyński, proboszcz parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

Jak przekonuje ksiądz Króczyński, ludzi na ten festyn przyciągają nie tylko cenne nagrody. Chodzi o poczucie wspólnoty i dobrą współpracę, dzięki której udaje się wiele zrobić. - Chodzi o to, żeby ludzie się zintegrowali, żeby czuli, że są wspólnotą. Ten festyn już w nazwie ma, że to festyn rodzinny, i są tu całe rodziny. A przy okazji tej zabawy ludzie wspierają naszą parafię, wspierają remonty, które przeprowadzamy. – dodaje proboszcz parafii Bożego Ciała.

Integracja i zabawa to jedno, ale jak się już jest w takim miejscu, to grzech  z loterii nie skorzystać. Losy kupiło kilkaset osób, nagród były dziesiątki.

Wielkie losowanie i obdarowywanie nagrodami trwało prawie 2 godziny. Najważniejszą nagrodę zostawiono na koniec. Kluczyki do auta wręczali Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska i Jerzy Krzak, prezes firmy Lazur. Obaj należą do tej parafii i obaj od początku wspierają finansowo festyn i lokalną wspólnotę. Auto wygrała Ewa Galewska z Nowych Skalmierzyc. - Szok, normalnie szok! Zawsze są jakieś nadzieje, ale na pewno się nie spodziewałam.  To auto na pewno się przyda. – powiedziała nowa właścicielka białego peugeota.

Na koniec na scenie pojawiła się gwiazda disco polo, piosenkarka Shazza.

Piosenkarka przypomniała swoje największe hity, zaśpiewała też całkiem nowe utwory. Zabawa na parafialnym placu trwała do późnego wieczoru.

MS, fot. AG, MS

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 5 P

R6

3 kolumny P

Kalendarz P

Październik 2017

25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 5

Ogloszenia Podstrony

skup aut po 2000 roku extra ceny 500247769

23.10.17
Skup aut .Gwarantujemy szybką fachową obsługę.Minimum formalności.Dojeżdzamy natychmiast po...

sprzedam działki

23.10.17
Sprzedam działki budowlane w miejscowości Stobno Więcej informacji pod telefonem

sprzedam działki

23.10.17
Sprzedam działki budowlane w miejscowości Stobno Więcej informacji pod telefonem
Polecane

Asystentka Dyrektora

23.10.17
<p>Multimedia - jeden z ogólnopolskich dostawców zintegrowanych usług dla domu...

dj Konrad - śpiewający dj z akordeonem, karaoke

21.10.17
DJ KONRAD – śpiewający dj z akordeonem Oprawa muzyczna wesel, poprawin, balów , imprez firmowych,...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany