Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Kwiatek za opinię

Kaliszanie, którzy wyrażą swoją opinię o Gminnym Programie Rewitalizacji dostaną …kwiatek - obiecuje Komitet Rewitalizacyjny, który włączył się w konsultacje dotyczące projektu. Na uwagi członkowie KR będą czekać w sobotę w okolicach Mostu Teatralnego.

Opinia za kwiatek ruszy w samo południe. Organizatorzy obiecują, że każdy kto przyjdzie i podzieli się swoimi spostrzeżeniami, otrzyma roślinkę, którą przekazała jedna z kaliskich kwiaciarni. - Chcemy zachęcić mieszkańców do udziału w konsultacjach, bo Gminny Program Rewitalizacji to obecnie najważniejszy miejski dokument. To, co zostanie w nim uchwalone, zostanie zrealizowane, dlatego warto przyjrzeć się, na co Miasto chce wydawać nasze wspólne pieniądze. Chodzi nam o zachęcenie mieszkańców do aktywności, bo Kalisz należy przecież do nas, nie do samorządowców. „Mieszkańcy są tu zawsze, samorządowcy tylko na chwilę” -  powiedział Paweł Kołacz z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego warto wspólnie zadbać o nasze miasto – mówią członkowie Komitetu Rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji to mieszkańcy, przedsiębiorcy, właściciele i zarządcy nieruchomości, a nawet przedstawiciele organizacji pozarządowych. Działają społecznie, a ich jedynym celem jest wspomaganie przeprowadzania procesu rewitalizacji. - Wierzymy, że możemy sami zacząć wprowadzać małe zmiany. Jedną z nich jest pomysł „Kwiatek za opinię” – zachęcają do wzięcia udziału w sobotnich konsultacjach.  

Podobna akcja odbędzie się 22 maja. 

AW, Komitet Rewitalizacji

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany