Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Aniela, Galezy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Laur "Gramy nad Prosną" dla zespołu z Konina ZDJĘCIA

Karen's Diet to tegoroczny laureat festiwalu Gramy nad Prosną. O zwycięstwo walczyło 6 zespołów, ale to koniński zespół z charakterystycznym wokalem Sylwii Dzierdziel okazał się najlepszy. Na podium znalazł się także kaliski band Lunaa. A młodych muzyków oceniali Marek Piekarczyk i Andrzej Nowak z TSA oraz dziennikarz muzyczny Paweł Michaliszyn. TSA to także, obok Dżemu, tegoroczna gwiazda festiwalu.

Zachrypnięty, dlatego charakterystyczny i łatwy do zapamiętania wokal plus dobry band – to tegoroczny przepis na sukces festiwalu Gramy nad Prosną. Spośród 6 zakwalifikowanych do finału zespołów konińska kapela okazała się najlepsza. Jurorzy nie mieli wątpliwości, że 5 tysięcy złotych i krok do kariery, którym jest wygrana w Kaliszu, powinien trafić do Karen's Diet. – Wszystko trzeba robić z pasją, wtedy jest energia, a najlepszą zapłatą są brawa i śpiewający z nami na koncertach ludzie – mówi Andrzej Nowak, założyciel i lider TSA, tegorocznej gwiazdy festiwalu.

Zespoły, które do tej pory stawały do konkursowych bojów,  radzą sobie na polskiej scenie muzycznej. – Najwspanialsze jest, że wygrana daje tym młodym ludziom możliwość rozwijania kariery – mówi Paweł Michaliszyn, dziennikarz muzyczny, który z festiwalem związany jest od lat. – Widzimy ciągły progres wśród tych, którzy znaleźli się na podium. Oni mają swoje miejsce w muzycznym świecie. I cieszy, że w tym roku wśród laureatów jest zespół z Kalisza. To bardzo młodzi ludzie, ale grają dobrą muzykę.

Zwycięzcy, czyli Karen's Diet z Konina nie wierzyli we własną wygraną. Te mają w kieszeni, teraz marzą o wydaniu płyty. – Niesamowita atmosfera, świetne zespoły, dlatego wygrana jest zaskoczeniem i rewelacyjni jurorzy – mówi Sylwia Dzierdziel, wokalistka tegorocznego laureata i dodaje, że wygrana, czyli 5 tysięcy złotych już ma swoje przeznaczenie. – Mamy wybrane studio. Teraz zbieramy na płytę.

Jurorzy byli zgodni, co do zwycięzcy, ale też rad, które zaczynający muzycy powinni wziąć sobie do serca. Pasja i poświęcenie sztuce, ale też szczerość. – Nie ma jednej recepty na sukces, ja zawsze pisze o sobie. To tysiące przeczytanych książek, obejrzanych filmów, sztuk teatralny i przeżyć. O tym piszę – zdradził Marek Piekarczyk, wokalista TSA.

Oprócz TSA, które rozgrzało publiczność, na scenie na zakończenie festiwalu, pojawił się zespół Dżem – jego klawiszowiec, zmarły tragicznie Paweł Berger był inspiracją do stworzenia konkursu.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Doradca Klienta

09.11.17
<p>Lider na rynku finansowym, poszukuje kandydatów na nowe stanowisko: Doradca Klienta...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany