Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2019 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Noc Zawodowców ZDJĘCIA

W ramach organizowanej w całej Wielkopolsce Nocy Zawodowców w piątek w Kaliszu odbyła się gra miejska pod hasłem „Zawodowy express”. Blisko 200 osób, w większości uczniów szkół podstawowych z kaliskiego powiatu, brało udział w edukacyjnej zabawie, odwiedzając sześć zakładów rzemieślniczych.

W ramach pilotażowego projektu kaliskie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego zaproponowało „Zawodowy Express” - kilkugodzinną edukacyjną zabawą plenerową o  charakterze konkursowym, w ramach której uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie wykonać zawodowe zadania w sześciu zakładach rzemieślniczych na teranie naszego miasta. „Po wylosowaniu odpowiedniego zlecenia, muszą wykonać jakąś usługę. Po jego realizacji otrzymują naklejkę na planszę do gry. Muszą w ciągu 3 godzin przejść wszystkie 6 punktów, zdobyć 6 naklejek i trafić do mety” – mówiła na starcie Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, które w organizacji tej edukacyjnej zabawy znalazło partnera w Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu. „Jest to noc zawodowców, ale ja ją nazywam – mam nadzieję, że się młodzież nie pogniewa – nocą szczurów, bo uczniowie muszą – już gdy zmrok zapadnie - te wszystkie sześć punktów odnaleźć i tam kilka zadań rzemieślniczych wykonać” - żartował Bogdan Glinkowski, starszy Cechu.

Zgłosiło się 150 uczniów z Kalisza, Stawiszyna, Zbierska i Szczytnik, którzy pod okiem 30 opiekunów postanowili w ramach „Zawodowego Expressu”, poprzez zabawę, poznać kilka profesji. „Opracowaliśmy trasy, wiemy mniej więcej, jakie zadania będziemy wykonywać. Ogólnie jesteśmy pozytywnie nastawieni do tej gry” – powiedziała nam jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 21 w Szczypiornie.  „Na pewno odwiedzimy dwa salony fryzjerskie, piekarnię i… pozostałych nie pamiętam” – relacjonował nam uczeń Szkoły Podstawowej w Szczytnikach. „No zobaczymy, co nas będzie czekało. Wytypujemy do zadań najlepszego z nas” – dodał jego kolega.

Jednym z pierwszych punktów na trasie był warsztat samochodowy, którego właściciel, jako członek zarządu Cechu, był współorganizatorem „Zawodowego Expressu”. „Przygotowaliśmy dla nich zadania w postaci wykonania diagnostyki komputerowej samochodu, jak i takie zwykłe czynności, które każdy kierowca powinien znać i umieć, jak dopompowanie powietrza w kołach czy uzupełnienie płynu do spryskiwaczy” - powiedział Maciej Całka. W salonie fryzjerskim trzeba było wykonać kilka podstawowych zabiegów, które wydają się proste tylko na pierwszy rzut oka, a każdy klient ma przecież inne wymagania estetyczne. Po zapleceniu kilku warkoczy z włosów przyszedł czas na warkocze słodkiej chałki. Praca piekarza, który chce zadowolić podniebienia swych klientów, to także nie lada wyzwanie. 

Metę zmagań usytuowano w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Wąskiej. „Wszystkie drużyny po rozegraniu i przejściu całej trasy spotykają się w naszej szkole i tam na miejscu następuje rozwiązanie konkursu, wręczenie nagród i podsumowanie imprezy, połączone z poczęstunkiem, zwiedzaniem pracowni i możliwością rozmowy z doradcą zawodowym”- mówiła Agata Dziedzic, dyrektor ZSZ im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

Nagrodzono dziesięć najlepszych zespołów:

1. SP IM. W. POLA W STAWISZYNIE / O. GIM.

2. ZSP W ZBIERSKU

3. SP IM. W. POLA W STAWISZYNIE /O. GIM

4. SP IM. W. POLA W STAWISZYNIE

5. SP IM. JANA III SOBIESKIEGO W ZBIERSKU

6. SP 7 W KALISZU

7. SP 11 IM. W. BOGUSŁAWSKIEGO W KALISZU

8. SP W SZCZYTNIKACH

9. SP 21 W KALISZU

10. SP IM. W. POLA W STAWISZYNIE

„Noc Zawodowców” to inicjatywa Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego organizowana w całym województwie wielkopolskim. Jednego dnia,  w tych samych godzinach w 5 miastach w województwie: Kaliszu, Poznaniu, Chodzieży, Kościanie i Koninie zorganizowane zostało wydarzenie, którego głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego i lokalnych przedsiębiorców. Impreza ma charakter cykliczny i będzie rozszerzała swój zasięg na kolejne powiaty w subregionach, na terenie których działa 5 jednostek Samorządu Województwa Wielkopolskiego – CWRKDiZ.

R. Kuciński, zdj. autor i E. Maciejczyk (ZSZ im. Zesłańców Sybiru)

poziomy 1

Slaider podstrony

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Czerwiec 2019

27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Peugeot 3008 15r ALLURE Solar Dach Navi Półskóra Alufelgi Parktronic

13.06.19
Peugeot 3008 w najbogatszej wersji ALLURE 1.6 ( Diesel ) 120KM 6-biegowy Rok prod 07/2015 kolor...

Kupię Prase WELGER AP52 AP61 Kostująca SKUP PRAS

20.06.19
Kupie zdecydowanie prasy kostkujące firmy WELGER o symbolu AP52 oraz AP61. Interesują mnie maszyny...

Wynajmę 2 pokojowe mieszkanie parter os Asnyk Kalisz

18.06.19
Wynajmę 2 pokojowe mieszanie w bloku na parterze na granicy osiedla Asnyka / Czaszki. Lokalizacja...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

12.06.19
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.