Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Adrianna, Pakosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

O mieście i współpracy. Prezydent Kalisza spotkał się z nowym ordynariuszem diecezji kaliskiej ZDJĘCIA

Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza spotkał się 23 lutego z biskupem kaliskim ks. Damianem Brylem. Tematem rozmowy była współpraca z władzami samorządowymi. - Deklaruję chęć współpracy z samorządem miasta. Jestem przekonany, że może się ona odbywać na wielu płaszczyznach – powiedział biskup Damian Bryl.

W spotkaniu z nowo powołanym biskupem uczestniczył ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa. – Z nowo powołanym ordynariuszem diecezji kaliskiej rozmawialiśmy o specyfice naszego miasta, o historii i współczesności. Także o planowanych w śródmieściu inwestycjach, jak rewitalizacja Głównego i Nowego Rynku wraz z ulicą Kanonicką czy przebudowa trzech placów. Centrum miasta ma stać się bardziej przyjazne, bezpieczne i estetyczne. Wprowadzane zmiany będą miały wpływ także na ruch turystyczny związany z kultem świętego Józefa. Cieszy mnie otwartość księdza biskupa i zainteresowanie sprawami naszego miasta – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Ks. Damian Bryl urodził się w Jarocinie. Studiował w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Tam też przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w Środzie Wielkopolskiej. Z Hiszpanii, gdzie z tytułem doktora teologii ukończył studia na Universidad de Navarra w Pampelunie, wrócił do Poznania. Od 2013 r. był biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. 25 stycznia 2021 roku papież Franciszek mianował Damiana Bryla biskupem kaliskim.

Ingres biskupa kaliskiego, czyli uroczyste objęcie diecezji, planowane jest na ostatnie dni marca.

MIK za: kalisz.pl, fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/