Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Lea, Kasjan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

O wsparciu młodzieży niedostosowanej społecznie

O możliwościach pomocy młodzież niedostosowanej i zagrożonej niedostosowaniem społecznym dyskutowano na konferencji, która odbyła się 9 marca w auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Spotkanie poświęcono praktycznym zagadnieniom wsparcia młodych ludzi w kontekście roli placówki socjoterapeutycznej powstającej w Cerekwicy Nowej.

Wydarzenie, którego organizatorem był kaliski ODN we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Cerekwicy Nowej, skierowane było do pedagogów, wychowawców, psychologów, nauczycieli, osób i instytucji zajmujących się pracą z młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem.

Podczas konferencji, której temat przyciągnął wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego, omówione zostały zadania kuratora społecznego w systemie opieki nad młodzieżą oraz postawy, jakie należy przyjąć wobec młodzieży niedostosowanej i zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Zwrócono uwagę na zjawisko stygmatyzacji, której doświadcza osoba napiętnowana i jego konsekwencji. Przedstawione zostały również różne rodzaje wsparcia młodzieży w warunkach instytucjonalnych oraz szczegółowa procedura dotyczącą umieszczania dziecka w młodzieżowym ośrodku socjoterapii.

- Obecnie sporo uwagi poświęca się kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszym obszarze zainteresowań znajdują się także nieletni, których specjalne potrzeby edukacyjne wynikają z zaburzeń socjalizacyjnych, trudności przestrzegania norm i ogólnie przyjętych zasad życia społecznego. Obecnie w całym województwie wielkopolskim działa 5 Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Jak wynika z przeprowadzonych badań, potrzeby w tym zakresie są jednak o wiele większe – mówiła obecna na konferencji Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Jestem przekonana, że zgodnie z myślą Janusza Korczaka: „Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” – zadanie to będziemy realizować w odpowiednio przygotowanym miejscu, czasie i  z udziałem osób właściwie przygotowanych – dodała.

Opr. MIK, fot. ODN

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany