Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Leonia, Trojan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Parafia pieśni pełna ZDJĘCIA

Galowym koncertem w niedzielny wieczór w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła zakończył się 28. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong 2017”. Zaśpiewali laureaci, wręczono nagrody i wyróżnienia, gorącymi brawami nagrodzono występ gościa z Ukrainy. Młodzież wręczyła kwiaty ks. prałatowi Stanisławowi Tofilowi, który 30 lat temu stworzył parafię na kaliskim osiedlu Dobrzec.

Konkursowe przesłuchania odbyły się w sobotę. Występom 22 zespołów i solistów przysłuchiwało się jury w składzie: prof. dr hab. Kazimierz Madziała z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu, ksiądz prałat Stanisław Tofil, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu i Andrzej Tylczyński, główny specjalista w Dziale Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w roli sekretarza. Zanim ogłoszono werdykt w niedzielnym koncercie galowym zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Przeglądu.

W kategorii zespołów nagrody otrzymały: MIRIAM ze Złoczewa, AGNUS DEI z Kalisza i FATIMSKIE DZIECIAKI z Jarocina, a wyróżnienia: ANIOŁY ANDRZEJA ze Złoczewa, MARANATHA ze Złoczewa, BOŻE OWIECZKI z Brzezin, BARYCZANKI z Przygodzic i Zespół Wokalny z Gimnazjum w Brzezinach.

W kategorii solistów nagrody odebrały: AMELIA MAŃKOWSKA z Wielowsi, ALEKSANDRA BIELEWICZ z Bielska-Białej i ANNA PRZEPIÓRKA z Iwanowic, a wyróżnienia: MAJA KASPRZYK z Koźminka, ALEKSANDRA WOŹNIAK z Brzezin, JULIA KLACZYŃSKA z Brzezin i ANNA CZARNECKA z Kalisza. Pozostałe uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Jury podkreśliło, że tegoroczną edycję SACROSONGU charakteryzowała duża ilość uczestników konkursu oraz wysoki poziom wykonawczy, różnorodność form prezentacji i ustawiczne poszukiwanie nowego repertuaru pieśni sakralnych przez wykonawców. Jurorzy pochwalili także stosowanie przez wielu uczestników Przeglądu różnorodnego, „żywego” akompaniamentu.

28. edycja SACROSONGU zbiegła się z jubileuszem 30-lecia Parafii pw. św. Apostołów Piotra
i Pawła w Kaliszu
i jej duszpasterza - księdza prałata Stanisława Tofila. To dowód na to, że kaliski SACROSONG jest trwale zakorzeniony w życiu obchodzącej jubileusz Parafii i jej wiernych,
wskazuje na potrzebę organizowania tej formy przeglądu, która pozwala wielu zespołom i wykonawcom zaprezentować się i porównać z innymi, mobilizuje instruktorów do aktywnej pracy z dziećmi i młodzieżą, przyczynia się do poszerzania repertuaru, podnoszenia poziomu wykonawczego, i podejmowania twórczych wyzwań. Sacrosong przyczynia się tym samym do wzbogacania muzyki sakralnej i jej krzewienia wśród dzieci i młodzieży. W swoim werdykcie jurorzy zaznaczyli także, że formuła festiwalu poszerza się i wzbogaca o udział zespołów z zagranicy – w tym roku był to niezwykły kwartet wokalno-instrumentalny LUBYSTOK z Krzemieńca na Ukrainie.

RK, zdj. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany