Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Gilda, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Parafia pieśni pełna ZDJĘCIA

Galowym koncertem w niedzielny wieczór w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła zakończył się 28. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong 2017”. Zaśpiewali laureaci, wręczono nagrody i wyróżnienia, gorącymi brawami nagrodzono występ gościa z Ukrainy. Młodzież wręczyła kwiaty ks. prałatowi Stanisławowi Tofilowi, który 30 lat temu stworzył parafię na kaliskim osiedlu Dobrzec.

Konkursowe przesłuchania odbyły się w sobotę. Występom 22 zespołów i solistów przysłuchiwało się jury w składzie: prof. dr hab. Kazimierz Madziała z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu, ksiądz prałat Stanisław Tofil, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu i Andrzej Tylczyński, główny specjalista w Dziale Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w roli sekretarza. Zanim ogłoszono werdykt w niedzielnym koncercie galowym zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Przeglądu.

W kategorii zespołów nagrody otrzymały: MIRIAM ze Złoczewa, AGNUS DEI z Kalisza i FATIMSKIE DZIECIAKI z Jarocina, a wyróżnienia: ANIOŁY ANDRZEJA ze Złoczewa, MARANATHA ze Złoczewa, BOŻE OWIECZKI z Brzezin, BARYCZANKI z Przygodzic i Zespół Wokalny z Gimnazjum w Brzezinach.

W kategorii solistów nagrody odebrały: AMELIA MAŃKOWSKA z Wielowsi, ALEKSANDRA BIELEWICZ z Bielska-Białej i ANNA PRZEPIÓRKA z Iwanowic, a wyróżnienia: MAJA KASPRZYK z Koźminka, ALEKSANDRA WOŹNIAK z Brzezin, JULIA KLACZYŃSKA z Brzezin i ANNA CZARNECKA z Kalisza. Pozostałe uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Jury podkreśliło, że tegoroczną edycję SACROSONGU charakteryzowała duża ilość uczestników konkursu oraz wysoki poziom wykonawczy, różnorodność form prezentacji i ustawiczne poszukiwanie nowego repertuaru pieśni sakralnych przez wykonawców. Jurorzy pochwalili także stosowanie przez wielu uczestników Przeglądu różnorodnego, „żywego” akompaniamentu.

28. edycja SACROSONGU zbiegła się z jubileuszem 30-lecia Parafii pw. św. Apostołów Piotra
i Pawła w Kaliszu
i jej duszpasterza - księdza prałata Stanisława Tofila. To dowód na to, że kaliski SACROSONG jest trwale zakorzeniony w życiu obchodzącej jubileusz Parafii i jej wiernych,
wskazuje na potrzebę organizowania tej formy przeglądu, która pozwala wielu zespołom i wykonawcom zaprezentować się i porównać z innymi, mobilizuje instruktorów do aktywnej pracy z dziećmi i młodzieżą, przyczynia się do poszerzania repertuaru, podnoszenia poziomu wykonawczego, i podejmowania twórczych wyzwań. Sacrosong przyczynia się tym samym do wzbogacania muzyki sakralnej i jej krzewienia wśród dzieci i młodzieży. W swoim werdykcie jurorzy zaznaczyli także, że formuła festiwalu poszerza się i wzbogaca o udział zespołów z zagranicy – w tym roku był to niezwykły kwartet wokalno-instrumentalny LUBYSTOK z Krzemieńca na Ukrainie.

RK, zdj. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Domy na Osiedlu Celtyckim

19.01.18
Osiedle Celtyckie to pierwsza realizowana w ten sposób enklawa nowoczesnej zabudowy jednorodzinnej...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Fotobudka - najtaniej w regionie

17.01.18
Oferujemy Państwu atrakcję jaką jest wynajęcie fotobudki do robienia i drukowania nieograniczonej...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany