Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Po raz kolejny Kalisz świecił przykładem. 400 cyklistów i rolkarzy przejechało przez miasto ZDJĘCIA

Prawie 400 cyklistów i amatorów rolek wzięło udział w trzeciej edycji rajdu „Kalisz Świeci Przykładem. W sobotę po zmroku, wyposażeni w odblaski, pokonali 12 kilometrów ulicami miasta.

Celem akcji jest promowanie odblasków jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze. Dlatego 200 uczestników, którzy jako pierwsi pojawili się na starcie otrzymało od policji kamizelki odblaskowe. – Funkcjonariusze, rozmawiając z uczestnikami rajdu, zachęcali do korzystania z odblasków. Chcieli, aby każdy miał świadomość, że pieszy czy rowerzysta, który porusza się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp, człowiek korzystający z odblasków, poruszający się wzdłuż drogi, czy przechodzący przez jezdnię jest o wiele lepiej widoczny. To, że pieszy czy rowerzysta widzi samochód, nie oznacza, że kierujący dostrzeże niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

W trasę rajdu uczestnicy wyruszyli po zmierzchu. Odblaskowy korowód przejechał głównymi ulicami Kalisza, pokonując w sumie 12 kilometrów. Impreza miała swój finał na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko i poczęstunek. Tutaj też policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej znakowali chętnym rowery.

Organizatorami imprezy były: policja, Urząd Miejski oraz stowarzyszenie „Rolki Kalisz”.

MIK, fot. KMP Kalisz

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany