sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Milena, Chwalibóg

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Podziękowanie dla kwestarzy ZDJĘCIA

Prezydent miasta Krystian Kinastowski podziękował we wtorek osobom, które włączyły się w przygotowanie tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii. - Dziękujemy kwestarzom za poświęcony czas i zaangażowanie, a tym, którzy wrzucili datki do puszek za szczodrość i wsparcie idei ratowania zabytków sztuki funeralnej. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły kwestę organizacyjnie – zbiórka publiczna trwa jeden dzień, ale jej przygotowanie, rozliczenie i realizowanie inwestycji cały rok – powiedział, wręczając okolicznościowe adresy wolontariuszom.

Zdjęcie 6 z 8

Już po raz osiemnasty, 1 listopada na cmentarzu komunalnym odbyła się publiczna zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy przy Rogatce. Od początku jej głównym organizatorem jest kaliski Oddział PTTK przy wsparciu Miasta Kalisza. W bieżącym roku z puszkami stanęły 64 osoby. Byli w tym gronie samorządowcy, aktorzy, przewodnicy turystyczni, harcerze, dziennikarze, uczniowie oraz wiele innych osób, które łączy idea zachowania dziedzictwa, ratowania zabytków sztuki funeralnej.

Kaliszanie i ci, którzy przybyli do miasta, by odwiedzić groby bliskich okazali się bardzo hojni – zebrano rekordową kwotę ponad 15.500 złotych. Zostanie ona wydana na renowację nagrobka młodego ułana – kaprala Bolesława Bogackiego, który spoczywa na cmentarzu katolickim. Podczas spotkania przypomniano, iż dotychczas w ramach kwesty zebrano kwotę przekraczającą 142.800 złotych.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz