Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Martyna, Marcjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Pożar kominka. Interweniowały cztery zastępy straży

Nastrojowy wieczór przy kominku zakończony pożarem ściany. Tuż przed północą w niedzielę, 17 stycznia strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie na ulicę Malowniczą w Kaliszu. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że pali się belka konstrukcyjna kominka.

Spaliła się ściana wewnętrzna, na której umieszczono kominek. W sumie około 6 metrów kwadratowych powierzchni. – Ściana była wykonana z belek drewnianych i płyt OSB – mówi Szymon Zieliński, oficer prasowy PSP w Kaliszu. - Zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych strażacy podali jeden prąd wody na ścianę i ugasili pożar. Rozebraliśmy ścianę z płyt kartonowo - gipsowych, usunęliśmy wełnę mineralną i sprawdziliśmy miejsce kamerą termowizyjną.

Osoba, która ogrzewała się przy kominku i wezwała straż do palącej konstrukcji sama opuściła budynek. W akcji brały udział cztery zastępy straży, dwa PSP i po jednym z OSP Sulisławice i OSP Lis.

W niedzielę na terenie Sulisławic strażacy interweniowali trzykrotnie. Oprócz pożaru kominka tuż po 16.00 byli wezwani do pożaru domu jednorodzinnego na przy ulicy Powstańców Styczniowych. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że pali się mercedes klasy A. Wstępne straty oszacowano na 3 tysiące złotych WIĘCEJ.

Dwie godziny później zostali wezwani do wypadku drogowego na skrzyżowaniu Olszynowej i Zachodniej. Tam osobowe auto uderzyło w słup oświetleniowy. Kiedy przyjechali na miejsce w samochodzie nie było kierowcy, więc zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeszukali teren, by sprawdzić, czy gdzieś nie ma osób, które mogły ucierpieć w wypadku. Okazało się, że autem podróżowała jedna osoba. Kobiecie nic się nie stało, ale była nietrzeźwa WIĘCEJ.

W akcjach brali udział strażacy z PSP oraz OSP Sulisławice i Lis.

AW, zdjęcia OSP Lis 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/