Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Kleofas

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Prawie 50 interwencji straży w Krotoszynie

Dzwoniące przez ponad pięć godzin telefony z informacjami o uszkodzonych dachach, połamanych gałęziach i podtopieniach – w sumie prawie 50 interwencji – tak poniedziałkowe popołudnie wyglądało w PSP w Krotoszynie. Nawałnica szkody wyrządziła prawie w całym powiecie. Nie ucierpiały jedynie Sulmierzyce.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaczęły się sprawdzać po godzinie 16.00. Wtedy nad Krotoszynem pojawiły się ciemnogranatowe chmury, zaczęło wiać, grzmieć i padać. - O godzinie 16:41 rozdzwoniły się telefony w Stanowisk Kierowania Komendanta Powiatowego PSP i dzwoniły nieprzerwanie do 22:36. W tych godzinach odnotowaliśmy 49 interwencji związanych głownie z usuwaniem powalonych drzew – 32 przypadki, zabezpieczenie uszkodzonych dachów – 3 przypadki oraz 14 podtopień – w tym 13 budynków i 1 podtopienie drogi – mówi o statystykach bryg. Tomasz Niciejewski, oficer prasowy PSP w Krotoszynie.

 

Jeszcze rano w miejscowości Różopole w gminie Krotoszyn strażacy zabezpieczali budynek, z którego wiatr zerwał 200 metrów kwadratowych dachu. Żeby mogły do  niego wrócić zwierzęta konieczne było nakrycie go folią. We wszystkich zdarzeniach udział brało 9 samochodów i 31 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz 54 i 267 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zdarzenia tym razem rozlokowane były na terenie całego powiatu. Nie ucierpiały tylko Sulmierzyce.

 

AW,  bryg. Tomasz Niciejewski, zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany