Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Lea, Kasjan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Rozmowy o wolności – część 2 ZDJĘCIA

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu poświęconego wolności, organizowanego w tym roku przez IV LO w Kaliszu, był Mateusz Sulwiński. Absolwent szkoły, z wykształcenia dziennikarz, na co dzień pracuje w poznańskiej firmie PR, a społecznie pełni funkcję rzecznika Grupy Stonewall. Rozmowa z nim była okazją między innymi do zastanowienia się nad przejawami ograniczania osobistej wolności w codziennym życiu społecznym.

Mateusz Sulwiński studiował dziennikarstwo, a teraz pracuje w firmie PR. Przybliżył licealistom sposób funkcjonowania agencji, która czuwa nad wszelkimi działaniami istotnymi z punktu widzenia kształtowania wizerunku firmy i zdobywania zaufania jej klientów. Była to doskonała okazja, by rozważać problem wolności słowa i odpowiedzialności za nie i zastanowić się, czy w procesie kreowania profesjonalnego image’u istnieje pełna do-wolność.Społeczna działalność Mateusza stała się natomiast pretekstem do rozmów o problemie tolerancji i walki ze stereotypami. Mateusz jest rzecznikiem Grupy Stonewall, jedynej organizacji LGBT działającej na terenie Wielkopolski, walczącej z dyskryminacją i wykluczeniem.

Opowiedział o aktywności stowarzyszenia, które pracuje na rzecz integracji, o akcjach służących zwalczaniu uprzedzeń i udzielaniu pomocy psychologicznej osobom potrzebującym wsparcia. Praca zawodowa i aktywność społeczna starszego o 10 lat kolegi ogromnie zainteresowały młodzież IV LO, więc wywiązała się żywa dyskusja, zarówno na temat wolności w dziennikarstwie i reklamie, jak i wolności w życiu codziennym, gdy ktoś pragnie zaznaczyć swoją odmienność. Nie zabrakło również wspomnień Mateusza Sulwińskiego z czasów spędzonych w murach Liceum Paderewskiego, które – w jego opinii – ułatwiło mu zdobycie wielu umiejętności niezwykle przydatnych w pracy w Grupie dotPR i działalności w stowarzyszeniu Stonewall.Cykl spotkań z absolwentami IV LO pt. „Rozmowy o wolności”, realizowany przez polonistkę Joannę Kucińską, jest jednym z działań, którym szkoła pragnie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 25-lecie szkoły.

RK, zdj. IV LO

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany