Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Kalisz i wysłucha problemów mieszkańców

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich spotka się z mieszkańcami Kalisza. 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki wysłucha problemów kaliszan, które później będzie się starał rozwiązać. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację.

Co miesiąc rzecznik Praw Obywatelskich spotyka się z ludźmi w innym województwie, bowiem jak podkreśla, w jego pracy najważniejsze są problemy dotyczące ludzi i nie może ich poznawać tylko za pośrednictwem pisemnej korespondencji. - Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim RPO może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może m.in. zwracać uwagę władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa – informuje Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na spotkaniu, w bezpośredniej rozmowie z Rzecznikiem, będzie można poruszyć najważniejsze problemy dotyczących praw człowieka,  tematy istotne dla sektora pozarządowego, społeczeństwa obywatelskiego oraz mieszkańców regionu. Wszystkie zgłaszane sprawy zostaną szczegółowo zanotowane przez współpracowników RPO,  a potem przeanalizowane w Biurze RPO. Zainteresowani otrzymają informację, co się potem z nimi stało.

Aby móc lepiej przygotować się do spotkania, organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację i opisanie problemu, z którym chcemy zwrócić się do Rzecznika. Można to zrobić za pośrednictwem formularza (

Spotkanie w Kaliszu odbędzie się 25 kwietnia w CKIS w godz. 11.30 – 13.30. Wstęp wolny.

MIK, fot. Biuro RPO

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany