sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Słodkości dla Sandry. Świąteczny kiermasz na ryneczku przy ul. Legionów

Ciasta, cukierki, ciasteczka. Wszystko po to, by dołożyć kolejne, niezbędne dla ratowania Sandry Wolniak pieniądze. Dziewczynka choruje na SMA i by żyć, potrzebuje najdroższego leku świata. Tym razem kiermasz odbędzie się na ryneczku przy Legionów, więc przy okazji sobotnich zakupów można kupić coś smacznego do kawy i na zbliżające się święta.

Kiermasz będzie mieć typowo świąteczny klimat. Obok słodkości będzie można też kupić drobiazgi niezbędne do przyozdobienia domu w Boże Narodzenie. – Mamy ciasta i świąteczne pierniki – zdradzają Paulina i Marela, organizatorki. – Będziemy sprzedawać też grzyby, sianko i orzechy oraz ozdoby świąteczne. I opłatki, tak by każdy mógł przełamać się nimi i złożyć w święta Sandrze życzenia.

Panie organizujące kiermasz będą miały specjalne stoisko na ryneczku przy Legionów. Sprzedaż zaczną o 7.00 rano i będą czekać na anioły chorej dziewczynki do ostatniego fantu.    

Kilka dni temu Sandra trafiła do szpitala. Okazało się, że ma zapalenie płuc. Jest to kolejna hospitalizacja 11-miesięcznego malucha w krótkim czasie. Z informacji od ojca dziewczynki wynika, że sytuacja się stabilizuje, chociaż każda kolejna infekcja osłabia i tak nadwyrężony SMA malutki organizm.  

Dziewczynka urodziła się przed rokiem. Bardzo szybko okazało się, że choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i to najgorszą jego odmianę. Ratunkiem na przeżycie i w miarę normalny rozwój jest podanie jej tzw. najdroższego leku świata, jak jest nazywana spinraza, którą podaje się w zastrzyku. O tym, jaki będzie efekt leczenia kosztującego 10 milionów złotych decyduje czas. A ten ucieka nieubłaganie. Sandra powinna zacząć terapię przed ukończeniem roku, a wciąż brakuje ponad 1,5 miliona złotych. Zbiórka cały czas trwa na siepomaga.pl.

Pieniądze zbierane są także na internetowych akcjach. Warto zajrzeć na facebooka, na profil Licytacje dla Sandry Wolniak.

I śledzić wszystkie wydarzenia organizowane dla dziewczynki.

AW, archiwum

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz