Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Gilda, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Targowisko szkół ZDJĘCIA

Już po raz dziesiąty w hali Kalisz Arena odbyły się Kaliskie Targi Edukacyjne. Rokrocznie gromadzą przyszłych licealistów, techników oraz studentów i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z Kalisza i okolic.

Młodzi ludzie, którzy nie zdecydowali jeszcze o dalszych losach własnej edukacji, mogli zapoznać się w jednym miejscu z ofertą blisko 40 placówek. A te prześcigały się w sposobach atrakcyjnej prezentacji. Śpiewano, tańczono, przeprowadzano specjalistyczne pokazy. Szkoły dziś, tak jak nigdy dotąd, muszą walczyć o ucznia. I to walczyć jak sklep o klienta. A najbardziej wiarygodnym sprzedawcą oferty szkoły są jej uczniowie – dlatego to oni rozdawali ulotki i bezpośrednio wychwalali swoją szkołę młodszym kolegom. I tak, np. I Liceum im. Adama Asnyka postanowiło dopasować strój swoich uczniów do hasła: Fantastyczna szkoła – fantastyczni ludzie. - Ta szkoła ma klimat, niepowtarzalny i mamy duży wachlarz profili, nauczyciele są wyrozumiali, jest sympatycznie, nie idę zestresowana do szkoły – mówiła nam Karolina Tubacka, uczennica I LO.

Nie wszyscy jednak są zainteresowani nauką w liceum – coraz więcej młodych stawia na wykształcenie techniczne lub zawodowe. – Liceum odrzuciłem na samym początku. Zależy mi, żeby jak najszybciej zdobyć zawód i zarabiać, a po liceum nic nie mam – uważa Krystian Idziak, który chciałby zostać elektrykiem. Z kolei Adrian Grala i Jakub Łuczak zamierzają przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach, dlatego chcą skończyć szkołę w tym kierunku.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko kaliskiej samochodówki. - Dla młodego człowieka ważne jest zdobycie dobrego zawodu. W tej branży jest bardzo duża nisza, duże zapotrzebowanie. My mamy mocno rozbudowaną współpracę z pracodawcami, dzięki czemu organizujemy staże i praktyki w renomowanych firmach – mówi nam Tomasz Stępniak, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

Szkoła przyciąga również dziewczęta. Karolina jest w drugiej klasie o profilu technik-logistyk. – To jest bardzo szeroki profil, gwarantujący pracę w wielu miejscach – przekonuje dziewczyna.

Na tragach każdy znalazł coś dla siebie: jednych fascynuje świat techniki, innych świat gastronomii. Agata z Blizanowa chciałaby zostać cukiernikiem. – Bardzo lubię piec ciasta, robić torty. Na uroczystości rodzinne zawsze ja wszystko przygotowuję. Zastanawiam się nad szkołą zawodową albo technikum gastronomicznym – mówi Agata Jaroszewska.

Po raz pierwszy na targach Edukacyjnych zaprezentował się nowopowstały Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. - Nasz szkoła kieruje swoją propozycję do młodzieży,  która chce mieć konkretny zawód. Stratujemy z trzema zawodami: technik mechatronik, technik informatyk i technik obróbki drewna – przedstawia ks. Adam Kraska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.

Organizatorami X Kaliskich Targów Edukacyjnych są: Miasto Kalisz i Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portal faktykaliskie.pl i telewizja Magazyn Miejski.

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Domy na Osiedlu Celtyckim

19.01.18
Osiedle Celtyckie to pierwsza realizowana w ten sposób enklawa nowoczesnej zabudowy jednorodzinnej...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Fotobudka - najtaniej w regionie

17.01.18
Oferujemy Państwu atrakcję jaką jest wynajęcie fotobudki do robienia i drukowania nieograniczonej...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany