Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Targowisko szkół ZDJĘCIA

Już po raz dziesiąty w hali Kalisz Arena odbyły się Kaliskie Targi Edukacyjne. Rokrocznie gromadzą przyszłych licealistów, techników oraz studentów i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z Kalisza i okolic.

Młodzi ludzie, którzy nie zdecydowali jeszcze o dalszych losach własnej edukacji, mogli zapoznać się w jednym miejscu z ofertą blisko 40 placówek. A te prześcigały się w sposobach atrakcyjnej prezentacji. Śpiewano, tańczono, przeprowadzano specjalistyczne pokazy. Szkoły dziś, tak jak nigdy dotąd, muszą walczyć o ucznia. I to walczyć jak sklep o klienta. A najbardziej wiarygodnym sprzedawcą oferty szkoły są jej uczniowie – dlatego to oni rozdawali ulotki i bezpośrednio wychwalali swoją szkołę młodszym kolegom. I tak, np. I Liceum im. Adama Asnyka postanowiło dopasować strój swoich uczniów do hasła: Fantastyczna szkoła – fantastyczni ludzie. - Ta szkoła ma klimat, niepowtarzalny i mamy duży wachlarz profili, nauczyciele są wyrozumiali, jest sympatycznie, nie idę zestresowana do szkoły – mówiła nam Karolina Tubacka, uczennica I LO.

Nie wszyscy jednak są zainteresowani nauką w liceum – coraz więcej młodych stawia na wykształcenie techniczne lub zawodowe. – Liceum odrzuciłem na samym początku. Zależy mi, żeby jak najszybciej zdobyć zawód i zarabiać, a po liceum nic nie mam – uważa Krystian Idziak, który chciałby zostać elektrykiem. Z kolei Adrian Grala i Jakub Łuczak zamierzają przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach, dlatego chcą skończyć szkołę w tym kierunku.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko kaliskiej samochodówki. - Dla młodego człowieka ważne jest zdobycie dobrego zawodu. W tej branży jest bardzo duża nisza, duże zapotrzebowanie. My mamy mocno rozbudowaną współpracę z pracodawcami, dzięki czemu organizujemy staże i praktyki w renomowanych firmach – mówi nam Tomasz Stępniak, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

Szkoła przyciąga również dziewczęta. Karolina jest w drugiej klasie o profilu technik-logistyk. – To jest bardzo szeroki profil, gwarantujący pracę w wielu miejscach – przekonuje dziewczyna.

Na tragach każdy znalazł coś dla siebie: jednych fascynuje świat techniki, innych świat gastronomii. Agata z Blizanowa chciałaby zostać cukiernikiem. – Bardzo lubię piec ciasta, robić torty. Na uroczystości rodzinne zawsze ja wszystko przygotowuję. Zastanawiam się nad szkołą zawodową albo technikum gastronomicznym – mówi Agata Jaroszewska.

Po raz pierwszy na targach Edukacyjnych zaprezentował się nowopowstały Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. - Nasz szkoła kieruje swoją propozycję do młodzieży,  która chce mieć konkretny zawód. Stratujemy z trzema zawodami: technik mechatronik, technik informatyk i technik obróbki drewna – przedstawia ks. Adam Kraska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.

Organizatorami X Kaliskich Targów Edukacyjnych są: Miasto Kalisz i Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portal faktykaliskie.pl i telewizja Magazyn Miejski.

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany