Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Trwa Kaliski Weekend Fantastyki “Arkhamer 2017”

Od piątku w Kaliszu trwa wielkie święto miłośników gier i fantastyki. W Zespole Szkół nr 10 odbywa się trzecia edycja Arkhamera. Dziś wejście jest bezpłatne.

W programie, podobnie jak w latach poprzednich, nie brakuje spotkań z uznanymi autorami powieści o tematyce fantastycznej, czy specjalistami z dziedzin takich jak historia, film, popkultura czy kultura dalekiego wschodu. Uczestnicy mogą spędzić czas przy grach planszowych, terenowych, czy fabularnych.- Arkhamer stał się konwentem rodzinnym i socjalnym, z wysokiej jakości programem jako jedną z mocnych stron. Wiele osób w Polsce wyczekuje naszego wydarzenia, by móc znów spotkać się ze znajomymi i odpocząć – mówi Paulina Mikołajczyk, główny organizator. - Mamy aspiracje stać się jednym z ważniejszych wydarzeń fantastycznych w Polsce. Szacujemy, że w tym roku odwiedzi nas do 1000 osób z całego kraju. Nie wykluczamy, że liczba ta może być wyższa ze względu na duże zainteresowanie, jakie zaobserwowaliśmy.

Co czeka uczestników tegorocznego Arkhamera?
- Baśnie i legendy – motyw przewodni prelekcji konwentowych - z uwzględnieniem lokalnej historii oraz legend kaliskich,
- jedna z największych sal do gier planszowych w kraju, będąca wynikiem połączenia stołów turniejowych, konkursowych, pokazowych, testowych, jak i tych do tzw. wolnego grania,
- jeden z niewielu bloków programowych w stylu TEDex – krótkich pogadanek na dany temat, związany z grami, fantastyką, literaturą czy motywem przewodnim konwentu,
- osobne sale programowe z najwyższej jakości prelekcjami, warsztatami, pokazami i konkursami,
- pokaz strojów, Cosplay,
- miejsce spotkań i rozmów pisarzy i autorów, miejsce odpoczynku i rozegrania sesji czy poczytania wymarzonego podręcznika do gry fabularnej dzięki czytelni RPG. W tym roku Kalisz gościć będzie Krzysztofa Piskorskiego, Pawła Majkę oraz Szymona Żakiewicza.

Organizatorzy podkreślają, że Arkhamer to także wydarzenie rodzinne – promuje alternatywne, kreatywne i interaktywne formy rozrywki, między innymi takie, które wspierają integrację w grupie znajomych czy w ramach rodziny- Przyświeca nam jasny cel, aby upowszechniać spędzanie czasu z dala od komputera, w gronie znajomych, otwierając się na innych, zacieśniając więzy.  Od początku odwiedza nas sporo rodziców z dziećmi - mówi Paulina Mikołajczyk. - W tym roku spodziewamy się ich jeszcze więcej - stąd też darmowe wejście w niedzielę. Arkhamer to wydarzenie nie tylko dla małej grupki fanów, ale dla każdego w każdym wieku.Impreza odbywa się w budynku Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Podmiejskiej 9a. Potrwa do godz. 15.00, a wejście jest bezpłatne. Organizatorem jest Klub Fantastyki Arkham przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”.

MIK, fot. Julia Pęcherz

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany