Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

W najbliższy weekend wielkie sprzątanie świata

Nabrudziłeś? Inni posprzątają za ciebie, ale może też Ciebie ruszy sumienie i zadbasz o czystość wokół siebie! Cztery dni będzie trwała wielka akcja porządkowania w ramach organizowanego od 24 lat „Sprzątania Świata”. Najczęściej za zbieranie odpadów, które nie trafiły do kosza, biorą się przedszkolaki i uczniowie.

Dzikie wysypiska śmieci nad rzeką, w parkach, terenach rekreacyjno – wypoczynkowych. Albo odpady porzucone niedaleko szkoły albo naszego domu. Od prawie ćwierć wieku takie śmieci zbierane są w ramach światowej akcji. Hasło przewodnie to „Nie ma śmieci, są surowce”, tak by zwrócić uwagę na segregowanie i odzyskiwanie odpadów.

Najczęściej w sprzątanie zaangażowane są przedszkola i szkoły, ale każdy, kto ma ochotę w najbliższy weekend zadbać o własne otoczenie może przyjść do wydziału środowiska Urzędu Miejskiego po worki na odpady. - Tutaj są rozdawane worki, oczywiście w czterech kolorach tak jak mówią działania ekologiczne – żółte na plastiki, metale i opakowaniawielomateriałowe , niebieskie na papier, zielone na szkło i czarne na odpady zmieszane. Dodatkowo rozdajemy rękawice nitrylowe – zachęca Kamila Czyżak-Kościelak, p.o. naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej UM w Kaliszu. - Do akcji włączyły się firmy PUK i EKO, które po sprzątaniu nieodpłatnie będą odbierać od nas te odpady, a Zakład Unieszkodliwiania Odpadów "Orli Staw" będzie nieodpłatnie je przyjmował.

Wydział środowiska zachęca, przede wszystkim szkoły i przedszkola, by z akcji sprzątania placówki robiły zdjęcia i wysyłały je do Ratusza. Fotografie zostaną zamieszczone na stronie magistratu oraz na profilu projektu "Zielony Kalisz" na portalu społecznościowym. Ten, analogicznie jak "Zdrowy Kalisz", który zachęca do dbania o ciało i ducha, ma promować proekologiczne działania odbywające się w mieście, aktywować kaliszan do dbania o ekologię, ale też edukować z zakresu ochrony środowiska. Pierwszą akcją w ramach "Zielonego Kalisza" jest właśnie tegoroczne „Sprzątanie Świata”, które ruszy w piątek i potrwa do poniedziałku. 

AW, zdjęcia Fundacja Nasza Ziemia

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany