Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Wydarzenia

W szkołach też grają dla Owsiaka

Na kilka dni przed wielkim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórka na rzecz fundacji Jurka Owsiaka ruszyła w szkołach miasta i powiatu. W ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych, od wtorku kwestuje 114 wolontariuszy. Symboliczny czek z zebraną kwotą przekazany zostanie dyrygentowi Orkiestry w niedzielę.

Kaliskie Imprezy Zamknięty odbywają się już po raz 11. Od 10 do 12 stycznia zbiórki przeprowadzane będą przez uczniów w 37 szkołach w Kaliszu i powiecie kaliskim, a także w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku i w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki”. Kwestę koordynuje Sztab 1862, który tradycyjnie mieści się w siedzibie Starosty Kaliskiego.

- W dniu 25. finału WOŚP, 15 stycznia o godzinie 9.00 sprzed starostwa wystartuje do Warszawy 17. Wielkoorkiestrowa Sztafeta  Cyklistów. Podczas telewizyjnego przekazu, tym razem na Placu Defilad, cykliści „na żywo” zademonstrują symboliczny czek z kwotą zebraną podczas tegorocznych  Kaliskich Imprez Zamkniętych i przekażą Owsiakowi pozdrowienia od kaliskich wolontariuszy – zapowiada Bronisław Krakus, szef Sztabu 1862. - Warto nadmienić, że pierwsze w Polsce kwesty poprzedzające fundacyjny finał, miały miejsce w naszych szkołach. Na naszych zasadach istnieją dzisiejsze Imprezy Zamknięte.

Do tej pory w czasie dziesięciu kwest  uczniowie ze szkół w Kaliszu i powiecie zasilili konto Fundacji WOŚP kwotą 151 985 zł 85 gr.

Ponieważ zdarzają się przypadki nachodzenia mieszkańców przez fałszywych wolontariuszy, organizatorzy przedstawiają widok skarbonki WOŚP i identyfikator jednej z wolontariuszek. - Nasi wolontariusze kwestują wyłącznie podczas imprez zamkniętych – podkreśla Bronisław Krakus.

MIK, fot. arch., org.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany