Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 lipiec 2020 Godzina:
imieniny: Justyna, Eugeniusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Wielki teatr w małym mieście. Kaliszanie sprawdzą, jak Festiwal Sztuki Aktorskiej wpłynął na nasze miasto

Czy Kaliskie Spotkania Teatralne wpłynęły na Kalisz i jego mieszkańców? Tegoroczny festiwal sztuki aktorskiej przed nami, ale kaliska scena już myśli o przyszłorocznych 60-tych KST, dlatego w maju i czerwcu - w ramach pozaaktorskich działań - organizuje warsztaty dla seniorów i licealistów. Zadaniem miłośników Melpomeny będzie sprawdzenie, w jaki sposób Kaliskie Spotkania Teatralne zmieniły nasze miasto i czy nadal nadają puls jego kulturalnej tkance.

Historia Kaliskich Spotkań Teatralnych zaczyna się w 1961 roku. Uczestnicy warsztatów będą mieli więc co badać. Sprawdzą, jak festiwal zmienił się na przestrzeni lat, jak wpłynął na miasto i kaliszan i czy przez ten czas zmieniło się postrzeganie sztuki aktorskiej. Dlatego w festiwalowych detektywów zabawią się osoby, które dzieli całe pokolenie. - Te grupy mają sobie dużo do zaoferowania. Seniorzy to ta grupa, która pamięta ten festiwal sprzed lat, mają bardzo dużo wspomnień, którymi chętnie się dzielą, natomiast młodzież w dobie inne j technologii odbiera to zupełnie inaczej i myślę, że wspólnie dużo się nauczą, a przy okazji poznają historię festiwalu i miasta - wyjaśnia Ewelina Knajdek-Marcinkowska z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, która jest koordynatorką projektu. 

Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na pomoc artystów i osób związanych z teatrem. Jednak autorzy projektu „Wielka sztuka w małym mieście”, w ramach którego realizowane będzie zadanie liczą, że uczestnicy też sami będą mieli pomysły jak prześwietlić festiwal. - Będziemy wychodzić w miasto, będziemy szperać w archiwum, będziemy rozmawiać z mieszkańcami. Myślę, że dużo takich materiałów znajdziemy - dodaje Ewelina Knajdek-Marcinkowska. 

Zgłoszenia można przesyłać do 20 kwietnia br. na adres . Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury.

AW, zdjęcia autor 

Slaider podstrony

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 607 942 977
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.