Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Wielkoorkiestrowa Sztafeta wyruszyła. Cykliści wiozą dla Fundacji czek na rekordową kwotę

Takiego rekordu nikt się nie spodziewał. W trakcie trzech dni udało się zebrać ponad 35 tysięcy złotych. A wszystko dzięki uczniom szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego, Błaszek oraz strażakom z OSP Koźminek. Czek z kwotą do Warszawy zawiozą uczestnicy Wielkoorkiestrowej Sztafety, która na trasę wyruszyła punktualnie o 9.00. Dojadą do stolicy na Światełko do nieba.

Kaliska Zbiórka Zamknięta w tym roku odbyła się po raz dwunasty. Od wtorku do czwartku uczniowie i druhowie zbierali pieniądze. Pomysł kwesty na kilka dni przed Finałem WOŚP narodził się spontanicznie. – Wiele lat temu był program „ratujemy i uczymy ratować” i stwierdziliśmy, że w ramach pomocy Jurkowi Owsiakowi za zorganizowanie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dzieci będą zbierać w szkołach. I za zgoda Fundacji taką zbiórkę zrobiliśmy. Pierwsza zbiórka była 6 tysięcy – przypomina Bronek Krakus, propagator kolarstwa i pomysłodawca zbiórki i sztafety.

Tegoroczna edycja zbiórki przeszła najśmielsze wyobrażenia. Zebrano 35 164, 85 groszy. Dla porównania w ubiegłym roku zebrano 20 tysięcy złotych. – Pieniądze już są na koncie fundacji a symboliczny czek z wydrukowaną kwotą wieziemy do Warszawy z Kalisza – mówi Wioletta Przybylska ze sztabu starostwa powiatowego, które koordynuje kwestę zamkniętą a Bronek Krakus przy okazji zastanawia się, czy te rekordy będzie udawało bić się każdego roku. –Do końca świata i jeden dzień dłużej jak mówi Jurek Owsiak. Mamy rekordową kwotę, ilość wolontariuszy i placówek.  

Rekordowa zbiórka była możliwa dzięki wolontariuszom. Tych kwestowało blisko 140.  Zbierały 43 szkoły z terenu powiatu kaliskiego i Kalisza, szkoła z Błaszek i OSP z Koźminka, która także zapewnia na trasie cyklistom bezpieczeństwo. Właśnie druhowie zebrali najwięcej. Ponad 5 tysięcy złotych. – Mamy czynnych druhów, którzy wspierają naszą jednostkę i efekt jest widoczny właśnie w puszkach –  mów Fryderyk Pawlak, OSP Koźminek. – Sprzęt, który jest kupowany za pieniądze z WOŚP jest widoczną i namacalną pomocą dlatego te kwesty są tak potrzebne.

W przypadku szkół najwięcej zebrały szkoły w Goliszewie i SP nr 17 w Kaliszu, obie ponad 2 tysiące złotych. Cykliści, którzy wiozą czek wyruszyli sprzed kaliskiego starostwa powiatowego punktualnie o godzinie 9.00. Jak zawsze sztafetę otworzył Krzysztof Nosal, starosta kaliski oraz Jan Kolański, którego firma Jutrzenka od lat przekazuje wyroby na licytację. W tym roku są to kosze słodyczy oraz ogromny tort zrobiony wafli, ciastek i cukierków.

Czek oraz przedmioty na aukcję zostaną przekazane około północy w studiu telewizji TVN, która transmituje wszystko to, co związane z WOŚP. Cyklistom będą towarzyszyć dzieci ze szkoły w Błaszkach.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany