Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wydarzenia

Wietrzna noc za nami, ale to jeszcze nie koniec

Chwilowo mocno wiało, ale wiatr nie zrobił większych szkód w Kaliszu i regionie. Straż pożarna w związku z wiatrem interweniowała tej nocy zaledwie dwa razy. To jednak nie koniec. Ostrzeżenie o wichurach w naszym regionie obowiązywać będzie jeszcze cały dzień. Dziś można się spodziewać również opadów śniegu.

Kaliska straż pożarna tej nocy została wezwana do Zbierska. Strażacy usuwali tam powalone przez wiatr drzewo. Drugą interwencję strażacy rozpoczęli przed 6.00 rano w Jastrzębnikach. Podmuchy wiatru zerwały w tej miejscowości linię energetyczną. W związku z tym wiele domostw może pozostawać bez prądu. Większych strat w sieci energetycznej w powiecie kaliskim nie ma.

Gorzej sytuacja wygląda w ościennych powiatach. Wiatr pozrywał linie energetyczne m.in. w gminie Mikstat i w Grabowie nad Prosną.

Nad Kaliszem nadal mocno wieje. Ostrzeżenie IMGW o silnym wietrze obowiązuje jeszcze dziś do 18.00. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Dodatkowo przewidywane są opady śniegu. Największa śnieżyca może nawiedzić Kalisz w nocy z środy na czwartek i w czwartek, 5 stycznia wczesnym rankiem.

MS, fot. archiwum

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany