Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Zmiana warty w Wojskowej Komendzie Uzupełnień ZDJĘCIA

Podpułkownik Marek Kosicki od dziś dowodzi Wojskową Komendą Uzupełnień w Kaliszu. Jednostkę przekazał mu wieloletni komendant Andrzej Krupiński, który przeszedł w stan spoczynku. Ppłk Krupiński na powitanie przekazał swojemu następcy Odznakę Pamiątkową WKU w Kaliszu. Nowy komendant to kaliszanin, który kilka ostatnich lat kierował podobną jednostką w Nowym Tomyślu.

Przekazanie dowództwa rozpoczęło odczytanie rozkazu o przejęciu kierowania Wojskową Komendą Uzupełnień w Kaliszu. Odchodzący w stan spoczynku ppłk Andrzej Krupiński zapewnił, że kaliska WKU jest w dobrej kondycji, a lata największych zawirowań w wojskowości ma już za sobą. – Był moment, że konieczna była restrukturyzacja etatów. Na szczęście ten etap jest już za nami. Kiedy byłem komendantem jednostka zmieniła swój wizerunek, przeszła remont, ale też została doposażona. Kiedy przychodziłem był tylko jeden komputer – przypomniał.

Witając swojego następcę, ppłk Krupiński wręczył mu Odznakę Pamiątkową Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu. Sam usłyszał podziękowania za lata pracy i otrzymał Medal Zwycięskiej Nike, nadany przez Związek Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej.

Nowy komendant ma doświadczenie w zarządzaniu Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Tomyślu. Kaliska jest większa, ale podpułkownik Marek Kosicki tego wyzwania się nie boi. Kalisz to jego rodzinne miasto, które doskonale zna. I uważa to za atut. -  Komendant powinien być dyspozycyjny i powinien znać tereny, na których się wychował i myślę, że to jest dobre rozwiązanie – stwierdził komendant. – Na początek muszę zorientować się w terenie. W jednostkach, które są na administrowanym terenie, czyli 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk, muszę odwiedzić paru prezydentów miast, paru starostów. Zapoznać się z nimi – zdradził Marek Kosicki.

W uroczystości przekazania dowodzenia WKU w Kaliszu uczestniczył płk dr Zdzisław Małkowski, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu.  

AW, zdjęcia

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany