Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 luty 2018 Godzina:
imieniny: Konstancja, Sylwan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Wygrali "Bilet do Liceum Plastycznego" ZDJĘCIA

Ponad 100 chętnych, a jedynie 3 miejsca. Już po raz 8. utalentowani gimnazjaliści z regionu walczyli o przyjęcie bez egzaminów wstępnych do Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu. Zadaniem, jak co roku, było wykonanie pracy w pracowni liceum na określony temat. Tegoroczny brzmiał: „Poezja barw”. 

Przegląd młodych twórców odbywa się co roku od ośmiu lat i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W tym roku jednak frekwencja zaskoczyła samych organizatorów, ponad 100 osób zgłosiło się do udziału w konkursie. - Mamy 33 gimnazja z całej południowej Wielkopolski a więc ta liczba zainteresowanych gimnazjów też rośnie z roku na rok, Cieszymy się z tego, że ta forma prezentacji Liceum Plastycznego przynosi efekt. – wyjaśnia Marek Szroniak, dyrektor Liceum Plastycznego w Kaliszu.


Uczestnikiem przeglądu może być każdy uczeń III klasy gimnazjum, który zdaniem nauczyciela plastyki bądź rodzica wykazuje zainteresowanie sztuką i tworzy ciekawe prace. Zadaniem uczestników jest wykonanie w pracowniach organizatora pracy plastycznej na temat: "Poezji barw". Pracę należy wykonać na podstawie ustawionej w pracowniach martwej natury.

Celem konkursu jest promocja liceum ale też wyłonienie największych talentów plastycznych w regionie. - Pomysł był taki żeby rozpropagować Liceum Plastyczne w Kaliszu. Kolejnym elementem było to że, do Liceum Plastycznego nadal zdaje się egzaminy wstępne z rysunku z malarstwa z kompozycji i często słyszałam że jest to dość stresujące, tak więc konkurs jest zachętą aby w jakiś sposób przybliżyć uczniom jak wygląda Liceum plastyczne, jak wyglądają pracownie jaki panuje klimat w szkole. Stąd pomysł aby zorganizować coś takiego jak bilet do plastyka aby docenić tych młodych, zdolnych uczniów jest jeszcze czas do egzaminów wstępnych aby się przygotować i zdecydować czy rzeczywiście jest to dobry wybór. – wyjaśnia Izabella Symonowicz, nauczycielka LP.

  

Szkoła oferuje trzy specjalizację: ceramikę, projektowanie przestrzenne i renowację detalu architektonicznego.  Nauka w tym liceum trwa 4 lata ajej absolwent otrzymuje tytuł plastyka. Wyboru trzech najlepszych prac dzisiejszego konkursu dokona komisja składająca się z nauczycieli Liceum Plastycznego. Prace uczestników przeglądu będą eksponowane do dnia 27 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci materiałów plastycznych oraz Bilet do Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu,  co jest równoznaczne z przyjęciem ich do klasy pierwszej Liceum Plastycznego, bez konieczności zdawania egzaminu wstępnego.  


MD, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany