Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Yjusk

Top 900 x 200

Wypadki

Czad zaatakował przy ul. Częstochowskiej. Życie uratował im czujnik tlenku węgla

Gdyby nie czujnik tlenku węgla mogłoby dojść do tragedii. W niedzielę przed południem urządzenie zaalarmowało mieszkańców kamienicy przy ul. Częstochowskiej o obecności czadu. Stężenie gazu było na tyle duże, że lokatorzy mogli stracić życie.

Do zdarzenia doszło 26 lutego około godz.10.30. Straż pożarna odebrała zgłoszenie, że w jednym z lokali przy ul. Częstochowskiej uruchomiła się czujka tlenku węgla. – Na miejscu okazało się, że stężenie czadu w lokalu jest bardzo duże. Pomiary wykazały 500 ppm-ów – mówi mł. kpt. Grzegorz Kuświk, oficer prasowy  kaliskiej straży pożarnej. – Po godzinie przebywania w takim pomieszczeniu następują silne bóle, zawroty głowy oraz wymioty, a po ponad dwóch godzinach trwała śpiączka. Gdyby lokatorzy nie posiadali czujnika, albo ta sytuacja miała miejsce w nocy mogłoby dojść do tragedii. Przypominam, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym.

Na szczęście dwójce mieszkańców nic się nie stało. Starszej kobiecie podano tlen, jednak nie wymagała ona hospitalizacji.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili cały pion kamienicy. Po 1,5 godz. lokatorom pozwolono wrócić do swoich mieszkań. – Przyczyną ulatniania się tlenku węgla był prawdopodobnie niesprawny piecyk gazowy typu junkers lub niedrożne kanały wentylacyjne. Zalecono nieużywanie urządzenia do czasu sprawdzenia go przez osoby uprawnione – dodaje mł. kpt. Grzegorz Kuświk.

Strażacy po raz kolejny apelują o zaopatrywanie się w czujniki tlenku węgla. To wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

MIK, fot. arch.

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany