Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Doszczętnie spalone mieszkanie, zniszczony korytarz, pozalewani sąsiedzi

Trwa szacowanie strat po sobotnim pożarze wieżowca przy ul. Dobrzeckiej. Wiadomo, że doszczętnie spłonęło mieszkanie 67-letniej kobiety, w którym powstał ogień. Na szczęście dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji kaliskich strażaków pożar nie przedostał się do innych mieszkań.

Pożar wybuchł w mieszkaniu na przedostatnim, siódmym piętrze. Ta kondygnacja decyzją Nadzoru Budowlanego została wyłączona z użytkowania. – Nie wiemy, kiedy będziemy mogli wrócić do swoich mieszkań. Doszczętnie spłonęło mieszkanie naszej sąsiadki, w którym powstał ogień. Mieszkania pod nim do czwartego piętra i mieszkanie nad nim, na ósmym piętrze, są zalane, do tego zniszczony jest korytarz na siódmym piętrze – przekazuje nam mieszkanka siódmego piętra.

Na siódmym piętrze mieszka osiem rodzin. Wczoraj mogły pod nadzorem policji wziąć ze swoich mieszkań tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Święta spędzają u najbliższych.

Zbiórkę na rzecz jednej z rodzin zapowiedział już Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life - Rodzina mojego kolegi ucierpiała dzisiaj podczas pożaru. Wkrótce otwieramy zbiórkę na naszym portalu (zostananiolem.pl przyp. red.) oraz będziemy potrzebowali szafy, łóżka, materiałów budowlanych – napisał na facebooku Tomasz Jeżyk. Chodzi oczywiście o mieszkanie, w którym powstał ogień. - Po Świętach, gdy będziemy mogli wejść już do mieszkania, by oszacować szkody, podamy więcej szczegółów. Jednak już teraz wiadomo, że spłonęło wszystko - przekazuje nam prezes kaliskiego oddziału Fundacji Bread of Life.

***

Ogień pojawił się w mieszkaniu na siódmym piętrze apartamentowca około godziny 12:00. Potężny, buchający dym widać było z wielu części miasta. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, łącznie 33 strażaków. Część mieszkańców opuściła budynek sama, jeszcze przed przyjazdem służb. Pozostałych, około 10 osób, ewakuowali strażacy.

Ogień i gęsty dym, który widoczny był z wielu kilometrów, odcięły drogę lokatorom, którzy schronili się na balkonach. W budynku uwięziona została m.in. żona i dziecko kaliskiego przedsiębiorcy Tadeusza Mazka, który wybudował ten apartamentowiec i jest jego mieszkańcem. – Jest tam w sumie kilka osób. Wszystkie stoją na tarasie, ponieważ mieszkania są bardzo zadymione. Z tego, co od nich wiem pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie, a dym zaczął wdzierać się przez szpary w drzwiach. Mieszkańcy zakrywali je mokrymi ręcznikami – relacjonował Tadeusz Mazek.

Ani straż ani policja nie chcą wypowiadać się na temat przyczyny powstania ognia. To zbada policyjne śledztwo. Wiadomo, że 67-letnia właścicielka płonącego mieszkania, w czasie wybuchu pożaru przebywała w innym lokalu w tym wieżowcu. Doznała poparzeń, gdy otworzyła drzwi do zajętego już ogniem swojego lokalu. Kobieta ma poparzenia pierwszego stopnia twarzy i rąk.

AG, fot. MS, AG, PSP Kalisz

 

 

 

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany